Hlavní navigace

Fakturace Slovensko

• (neregistrovaný) 88.101.41.---

28. 5. 2009 10:57

Dobrý den,

teprve 2 měsíce dělám tuto práci a ještě jsem nefakturovala do zahraničí,prosím poraďtě mi někdo.
    Firma ze Slovenska k nám dovezla výrobky, na kterych chtěli vyměnit jednu součástku - jedná se o elektro.Po výměně součástky si opět zboží naložili a odvezli. Chci se zeptat, jak mám vystavit fakturu - s DPH, bez DPH?? BUdu ji vystavovat CZK. Firma se mi zatím nevyjádřila k dotazu, zda jsou plátci DPH nebo ne,na jejich stránkách nemají fakturační údaje.My jsme plátci DPH. Prosím o popsání a vysvětlení obou možností (pro plátce i neplátce), pročetla jsem si zákon o DPH a moc jsem z toho nepochopila.
    Děkuji Mockrát za odpověď.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 28. 5. 2009 11:22

m. (neregistrovaný) 88.102.231.---

Re: fakturace Slovensko
      Pokud neplátce, tak normálně s DPH.
      Pokud je to plátce, tak bez daně a odkaz na příslušné ustanovení zákona o tom, že plátci daně jsou oni. Podle mne je to práce na movité věci dle paragrafu 10, odst. tuším 5 nebo 6. Výměna sou-
      částky = oprava. Potřebujete nějaký doklad o tom, že předmět není v ČR, že si ho odvezli. (Třeba potvrzený dodací list nebo něco podobného). Pokud byste takové potvrzení neměla, musíte fakturovat s DPH. Hodně zdaru.

• 28. 5. 2009 12:02

terka (neregistrovaný) 88.101.41.---

Moc děkuji.
      Jsou plátci, již mi to potvrdili.
      Ano máme vystavený dodací list na Slovensko a potvrzený (stačí podpis řidiče?), že si zboží převzali.
      A do faktury se to může napsat např: Osoba, které je služba poskytována, podle § 10 odst. 5, je povinna přiznat a zaplatit daň ve své zemi.

• 28. 5. 2009 13:56

m. (neregistrovaný) 88.102.231.---

O. K., potvrzení řidičem podle mne stačí, ale příště bych tam asi navíc dala výslovně, že zboží bude přepraveno na Slovensko. (Je to jasné, ale lépe předcházet, než se pak s kýmsi dohadovat). Ale pro jednou bych to už nechala tak. Mějte se fajn.

• 28. 5. 2009 15:49

terka (neregistrovaný) 89.24.6.---

Děkuji Vám moc. Teprve se ve všem zaučuji, tak se raději ptám i na drobnosti, ať neudělám něco špatně hned ze začátku. Ještě jednou děkuji. Mějte se.

• 8. 2. 2010 10:00

jc (neregistrovaný) 90.179.141.---

můžu dotaz: provedení montáže stroje v ČR ale vyfakturování na Slovensko, obě firmy plátci DPH.... VF bude bez DPH? a jaký řádek v přiznání DPH? naše prvni faktura,děkuji Jana

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).