Hlavní navigace

Škoda

  • (neregistrovaný)

    28. 5. 2009 12:15

    Omylem jsem v roce 2008 odvedla DPH ze zaplacené zálohy na vyúčtovanou škodu-vyhotovila jsem doklad o přijaté platbě. Podle mých informací si druhá strana DPH uplatníla jako odpočet. Podle sdělení FÚ si můžeme toto DPH nárokovat zpět z titulu, že škoda není předmětem daně PH-§2. Když my si požádáme o vrácení jak to bude s druhou stanou, která si DPH uplatnila jako odpočet? Musím podat dodatečné přiznání nebo si tento nárok na vrácení uplatnit v řádném měsíčním-jsme měsíční plátci.Máte s tímto někdo zkušenost. Prosím poraďte. Pokud to nepůjde nijak vyřídit vypadá to že omylem uhrazenou daň budu muset uhradit já firmě, Díky.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 28. 5. 2009 12:53

      akras (neregistrovaný)

      Re: Škoda
      Pokud požádáte o vratku pak druhá strana má problém - neoprávněně nárokovala a budou podávat DDP + úroky z prodlení

    • 28. 5. 2009 13:08

      luba (neregistrovaný)

      Re: Škoda
      Ale to nemusím se s nimi nějak kontaltovat aby DDP podali-je to jenom jejich věc-i když jsem doklad špatně vystavila já?

    • 28. 5. 2009 13:48

      akras (neregistrovaný)

      Re: Škoda
      Je to jejich věc, oni také měli přijít na to,že je DPH špatně - třeba na to přišli a ani nenárokovali.To jest-li je budete kontaktovat je věc dobrých obchodních vztahů

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).