Hlavní navigace

Exekuce výmaz

 • (neregistrovaný) 82.150.166.---

  28. 5. 2009 16:42

  V dražbě jsme vyhráli byt, vše jsme řádně ve stanovené lhutě zaplatili. Na bytě vsak vázly exekuce,proto byla nařízena dražba. Stejně po zápisu do katastru exekuce na bytě po bývalých povinných zustaly. My jako nový majitelé nemužeme mít zástavní právo na tento byt. Exekutorum, kteří mají podanou exek. na tento byt jsme zasílali žádosti o stažení se všemi náležitostmi. Do dnešního dne se nic nestalo, exek . nejsou staženy,nikdo se neozval. Trvá to již 4 měsíc a nás to omezuje a poškozuje, chtěli jsme tento byt zastavit. Jak máme dále postupovat a zda mužeme uplatnik náhradu , která nám prokazatelně vznikla. Děkuji

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 29. 5. 2009 7:37

   p. (neregistrovaný) 88.102.140.---

   Re: exekuce výmaz
   já vám jen můžu napsat, že jsme v práci řešili něco podobného, trvalo to hrozně dlouho. prostě když tam chce exekutor dát plombu tak to je hned ale obráceně se musí člověk doprošovat. nám také jen po zaslání písemností nic sami neudělali. doporučuju tam volat a přímo se nechat spojit s tím exekutorem který tam zástavu uvalil a ptát se ho, kdy to bude, jestli jste všechno dodali, že už je to tak a tak dlouho a jak je možné že.....a pořád znovu dokud to neudělá.

   naše zkušenost není nijak dobrá, jsou to úředníci na baterky

  • 29. 5. 2009 9:52

   ... (neregistrovaný) 193.86.121.---

   Re: exekuce výmaz
   Já v tomto případě píši exekutorům toto:

   "Vzhledem k tomu, že předmětný nemovitý majetek již není ve vlastnictví povinného, nařízený výkon rozhodnutí je nepřípustný (§335 odst. 1 zákona č.99/1963 Sb., OSŘ, ve znění pozdějších předpisů, dále jen OSŘ) a je nutno ho zastavit (§268 odst. 1h) OSŘ)."

   Upozorněte rovněž exekutora, že vám jeho liknavost způsobuje škodu. Stěžovat si na jeho postup můžete u Exekutorské komory (tam mám ale pocit, že se v problémech namísto sankcí vzájemně drží) nebo na Ministerstvu spravedlnosti.

  • 29. 5. 2009 14:51

   ... (neregistrovaný) 193.86.121.---

   Re: exekuce výmaz
   Při vyhledání prováděcího předpisu k exekučnímu řádu (z.č.120/2001 Sb.) vypadl aktuálně platný Stavovský předpis prezidia Exekutorské komory EK02/2004, kterým se stanoví postup pro evidenci a vyřizování stížností na soudní exekutory, exekutorské kandidáty, exekutorské koncipienty a ostatní zaměstnance soudních exekutorů
   Čl.4 (Ctrl+C):
   Délka vyřizování stížností
   (1) Členové Dohledové a stížnostní komise pověření posouzením konkrétní stížnosti vyřizují přidělené stížnosti tak, aby konečné opatření ve věci mohli navrhnout ve lhůtě do 30 dnů od data, kdy jim byl stížnostní spis doručen k vyřízení.
   (2) Na žádost člena Dohledové a stížnostní komise může předseda Dohledové a stížnostní komise ve zvlášť složitých případech prodloužit lhůtu k posouzení stížnostního spisu až na 60 dnů.
   ...
   Čl.5
   Způsob vyřízení stížností
   (1) Člen Dohledové a stížnostní komise posoudí stížnost podle obsahu buď jako nedůvodnou nebo důvodnou . Na základě takto učiněného závěru zašle ve lhůtě do 30 dnů od doručení stížnostního spisu předsednictvu Dohledové a stížnostní komise Komory své písemné vyjádření spolu s fotokopií stížnostního spisu. Přitom může v případě důvodné stížnosti navrhnout, jaké by ve věci mělo být učiněno opatření.
   (2) Předsednictvo Dohledové a stížnostní komise po projednání takto předložené stížnosti rozhodne, zda s návrhem na způsob vyřízení stížnosti, podaným členem Dohledové a stížnostní komise, souhlasí. Shledá-li za nezbytné podat proti konkrétnímu soudnímu exekutorovi nebo exekutorskému kandidátovi kárnou žalobu, podá neprodleně podnět k jejímu podání kárnému žalobci.
   ...
   (4) O způsobu vyřízení stížnosti informuje stěžovatele na základě rozhodnutí předsednictva Dohledové a stížnostní komise písemně sekretariát Komory.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).