Hlavní navigace

Potvrzeni o zamestnani

  • (neregistrovaný) 81.19.47.---

    30. 5. 2009 21:10

    Dobry den,
    nemohl jsem se nikde v zakoniku prace dohledat do kdy je zamestnavatel povinnen vydat potvrzeni o zamestnani pri skonceni pracovniho pomeru.
    Nema zde nekdo prosim prehled jak by to melo byt?
    Dekuji Filip

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 30. 5. 2009 22:14

      yx (neregistrovaný) 94.112.72.---

      Re: potvrzeni o zamestnani
      V zákoníku to je - v den skončení pracovního poměru. § 313 -
      (1) Při skončení pracovního poměru nebo dohody o pracovní činnosti je zaměstnavatel povinen vydat zaměstnanci potvrzení o
      zaměstnání a uvést v něm ...

    • 31. 5. 2009 10:46

      filip (neregistrovaný) 81.19.47.---

      Re: potvrzeni o zamestnani
      Dekuji za odpoved.Nicmene tam je uvedeno,ze zamestnavatel je povinnen vydat toto potvrzeni pri skonceni pracovniho pomeru.Neuvadi se tam zadna lhuta,tedy ani v den skonceni pomeru.
      Jedine ze bych si to mohl vykladat tak,ze pri skonceni pr. pomeru znamena v ten dany den,jelikoz ostatni dny se daji povazovat ze jsou jiz ve lhute po skonceni pr. pomeru.
      Mohu si to takhle vykladat?Moji sestre totiz bylo zdeleno,ze ji ho ted nevydaji,jelikoz na to maji mesic cas.

      Dekuji Filip

    • 31. 5. 2009 12:42

      yx (neregistrovaný) 94.112.72.---

      Re: potvrzeni o zamestnani
      >>V zákoníku to je - v den skončení pracovního poměru.
      >>§
      >>313 -
      >> (1) Při skončení pracovního poměru nebo dohody o
      >>pracovní činnosti je zaměstnavatel povinen vydat
      >>zaměstnanci potvrzení o
      >>zaměstnání a uvést v něm ...
      >
      >Dekuji za odpoved.Nicmene tam je uvedeno,ze
      >zamestnavatel je povinnen vydat toto potvrzeni pri skonceni
      >pracovniho pomeru.Neuvadi se tam zadna lhuta,tedy ani v
      >den skonceni pomeru.
      >Jedine ze bych si to mohl vykladat tak,ze pri skonceni
      >pr. pomeru znamena v ten dany den,jelikoz ostatni dny
      >se daji povazovat ze jsou jiz ve lhute po skonceni pr.
      >pomeru.
      >Mohu si to takhle vykladat?Moji sestre totiz bylo
      >zdeleno,ze ji ho ted nevydaji,jelikoz na to maji mesic
      >cas.
      >
      >Dekuji Filip

      Vykládáte si to správně, při skončení znamená poslední den PP. Jakýkoliv další den je již PO skončení PP. Lhůta měsíce neexistovala nikdy.
      >

    • 31. 5. 2009 15:11

      filip (neregistrovaný) 81.19.47.---

      Re: potvrzeni o zamestnani
      Dekuji filip

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).