Hlavní navigace

Soukromý účet vs. podnikatelský účet

 • (neregistrovaný) 90.179.6.---

  1. 6. 2009 9:48

  Dobrý den,

  rád bych zde nastílnil svou situaci, která mne vrtá hlavou.

  Mám internetovou peněženku, kde veškeré příjmy z podnikání budu poté převádět na podnikatellský účet. Jedná se o peněženku PayPal. Tudíž vytisknu výpis + nějaký doklad že jsem přijal peníze.

  Druhá situace je, že mám druhou peněženku na Moneybookers.com kde mi budou chodit peníze soukromé z kurzového sázení. Ty poté budu převádět na soukromý bankovní účet. Sázení nepodléhá dani z příjmu atd. takže se jedná čistě o soukromé věci a soukromý zisk.

  Budu tedy používat jednotlivé pěněženky k jednotlivým účtům, ikdyž přijdu o pár zákazníků je to pro mne asi nejjednoduší.

  Je v tomto problém, nebo se bude finanční úřad zajímat i o můj soukromý účet, kde jsem vzal peníze apod. ? nebo má nárok se zajímat pouze o podnikatelský.

  Popř. lze abych část z int. peněženky, která patří k podnikání odeslal na podnikatelský účet a zbytek (peníze od sázkových kanceláří) odeslal na soukromý účet a stačí napsat soukromé účely?

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 1. 6. 2009 11:41

   akras (neregistrovaný) 193.86.111.---

   Re: Soukromý účet vs. podnikatelský účet
   FÚ se může zajímat i o Váš soukromý účet, a také to dost často při kontrolách dělá a určitě by se mohl zajímat o peníze ze sázení. Obhajoba že se jedná čistě o soukromé peníze je jen na Vás.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).