Hlavní navigace

Ošetřování člena rodiny???

  • (neregistrovaný) 85.70.30.---

    3. 6. 2009 13:46

    Dobrý den,
    máme zaměstnanou paní od 4.5.2009 na pracovní poměr a současně je na mateřské dovolené. Má tento zaměstnanec nárok na OČR?
    Děkuji
    Hana

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 6. 2009 14:01

      Renáta (neregistrovaný) 62.40.70.---

      Re: ošetřování člena rodiny???
      Mateřská dovolená je obvykle 28 týdnů, takže předpokládám, že čerpá rodičovskou dovolenou. Samozřejmě nárok na OČR má. Podívejte se do historie, toto se tu opakuje téměř denně.

    • 3. 6. 2009 15:00

      Jiřka1 (neregistrovaný) 88.101.130.---

      Re: ošetřování člena rodiny???
      Tak samozřejmé to není. Pokud by rodičovský příspěvek pobíral otec dítěte, tak ona na to dítě OČR mít nemůže. To, že je na ü nějakého zaměstnavatele na rodičovské dovolené ještě neznamená, že pobírá rodičovský příspěvek.

    • 3. 6. 2009 16:27

      abc (neregistrovaný) 80.251.246.---

      Re: ošetřování člena rodiny???
      Aha, tak pokud je na dítě pobírán rodičovský příspěvek, nemůže být současně čerpání OČR na totéž dítě (kde v zákoně je toto uvedeno?)
      Prohlašuje někde zaměstnanec, který žádá zaměstnavatele o OČR, že na dítě nikdo nepobírá RP?

    • 3. 6. 2009 19:09

      Jiřka1 (neregistrovaný) 88.101.130.---

      Re: ošetřování člena rodiny???
      Pokud jiná osoba pobírá na to dítě rodič. příspěvek, tak ta zaměstnankyně nemůže mít ošetřovačku na totéž dítě.( Pokud ten rod. příspěvek pobírá ona sama, ošetřovačku mít může.) Toto neplatí, pokud ta jiná osoba, která pobírá rod. příspěvek, onemocněla. Pak ošetřovačku zaměstnankyně mít může z důvodu péče o to dítě. Viz. zákon o nemoc. pojištění, § 39 odst. 3.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).