Hlavní navigace

Nárok na dovolenou po rodičovské dovol.

• (neregistrovaný) 94.247.36.---

3. 6. 2009 15:08

Chtěla bych se zeptat, zda mám nárok na dovolenou za dobu, co jsem byla na mateřské a rodičovské dovolené. Nastoupila jsem teď po rodičovké dovolené do mé původní práce (ještě od 3 měsíce dříve, než jsem měla - původně až 26.8.09 - po třech letech). Někde jsem slyšela, že za tu dobu, co jsem byla na rodičovské, bych měla mít nárok v práci na dovolenou. Je to pravda?
    Děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 6. 2009 15:37

Jiřka1 (neregistrovaný) 88.101.130.---

Re: Nárok na dovolenou po rodičovské dov
      U Vás se bude sledovat počet letošních odpracovaných směn. Dokud neodpracujete aspoň 60 pracovních směn, tak Vám vnikne nárok na dvanáctinu za každých 21 odpracovaných směn. Až odpracujete 60 směn, nárok se změní. Vznikne Vám nárok na celoroční výměru (tedy 4 nebo 5 týdnů), která se Vám pokrátí o pracovní dny plus svátky, které byly v době rodičovské dovolené - za prvních 100 o 1/12, za každých dalších 21 o další dvanáctiny. K těmto pracovním dnům, které jste zameškala v důsledku rodičovské dovolené se pak ještě budou přičítat pracovní dny, které případně zameškáte do konce roku pro nemoc, ošetřování nebo neplacené volno, takže nárok na dovolenou se pak může ještě změnit.

• 3. 6. 2009 15:42

xy5

Re: Nárok na dovolenou po rodičovské dov
      Jen doplním, že je velmi důležité datum, kdy jste čerpala mateřskou dovolenou, protože od 1.1.2007 je změna Zák. práce.Pokud jste ji měla vyčerpanou před 1.1.2007, tak už nyní jste nemohla tuto dovolenou čerpat. Ta Vám propadla, pokud jste si o ni nepožádala ihned po mat. dovolené.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).