Re: Příspěvek zaměstnavatele na penzijní
>Dobrý večer, poradí m prosím někdo ohledně příspěvku
>zaměstnavatele na penzijní fond zaměstnance?
>Zaměstnanec si nechal předělat stávající smlouvu s
>penzijním fondem, kde uvedl, že mu zaměstnavatel bude
>přispívat částku 2000, na smlouvě je uvedeno i jméno
>zaměstnavatele. Sepsání změny smlouvy je ze dne 3.3. 2009,
>ale je tam poznámka, že platnost smlouvy je až od 1.
>4. 2009. Zaměstnavatel už ale poslal příspěvek
>penzijnímu fondu s únovovými výplatami, tj. 15. 3. 2009.
>Není v tom problém?
>Děkuji
*****
Taky bych viděla a to hned dva - smlouva má být na jméno zaměstnance a ten datum. Ale zase píšete, že si jí nechal předělat tak ta březnová platba by šla na tu starého znění? Je to stejná pojišťovna?
>
>
Re: Příspěvek zaměstnavatele na penzijní
Děkuji za reakci, asi jsem to špatně napsala, smlouva je na jméno zaměstnance,ale je tam uvedeno, že bude příspívat zaměstnavatel a jeho jméno. To by snad mohlo být v pořádku. Ale co s tou účinností smlouvy od 1. 4.? že bych účtovala do nákladů od dubna a placeno dříve - tedy už v březnu? Děkuji
Re: Příspěvek zaměstnavatele na penzijní
****
Aha, tak to by snad šlo, není tam nějaká podmínka co dělat když změní zaměstnavatele? Ta platba dříve myslím, že nejde. Ale jak jsem psala, píšete, že si nechal smlouvu předělat, tak by to nešlo na tu starou? Nebo jste mu před tím neplatili? Tady si doopravdy nejsem jistá v kramflecích :-((
Re: Příspěvek zaměstnavatele na penzijní
Penzijní fond tuto platbu nezaúčtuje, nebo ji zaúčtuje až na duben, a Vy tam tak budete mít stále přeplatek (který ale Vašemu zam-ci na smlouvu nepřipíšou). Některé fondy tyto přeplatky vrací, jiné je nechají nepřiřazené a po x letech si je zaúčtují jako svůj výnos (takže zam-ec o příspěvek přijde), některé fondy se ozvou. Já jsem toto řešila X krát (s PF ČP) a je to docela záhul. Nejlepší by bylo tam zavolat (pokud máte nějakou kontaktní osobu, tak přímo jí) a domluvit se, jak dál. Buď příště nezaplatíte a připíšou to jako platbu na duben, nebo se domluvíte dodatečně na mimořádném příspěvku - tedy dořešíte papírově příspěvek a oni ho pak připíšou na smlouvu. Jakmile máte účinnost od 1.4. pak měl být první příspěvek v dubnu.
Re: za málo
>>>
>>>>
>>>Penzijní fond tuto platbu nezaúčtuje, nebo ji
>>>zaúčtuje
>>>až na duben, a Vy tam tak budete mít stále přeplatek
>>>(který ale Vašemu zam-ci na smlouvu nepřipíšou).
>>>Některé fondy tyto přeplatky vrací, jiné je nechají
>>>nepřiřazené a po x letech si je zaúčtují jako svůj
>>>výnos
>>>(takže zam-ec o příspěvek přijde), některé fondy se
>>>ozvou.
>>>Já jsem toto řešila X krát (s PF ČP) a je to docela
>>>záhul. Nejlepší by bylo tam zavolat (pokud máte
>>>nějakou
>>>kontaktní osobu, tak přímo jí) a domluvit se, jak
>>>dál.
>>>Buď příště nezaplatíte a připíšou to jako platbu na
>>>duben, nebo se domluvíte dodatečně na mimořádném
>>>příspěvku - tedy dořešíte papírově příspěvek a oni ho
>>>pak
>>>připíšou na smlouvu. Jakmile máte účinnost od 1.4.
>>>pak
>>>měl být první příspěvek v dubnu.
>>
>>ještě doplním k předchozí odpovědi: pokud příspěvek
>>zam-tele není ve smlouvě sjednán, fond jej klientovi
>>nepřipíše, proto tam taky musel být dodatek - právě
>>na
>>ten příspěvek zam-tele.
>Moc Vám děkuji za vyčerpávající odpověď, není nad radu
>zkušených. Hezký víkend
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Aktualizujeme další formuláře pro daňové povinnosti
Pozor na sváteční nákupy, v tyto dny budou obchody zavřené
Kdo bude mít v roce 2026 nárok na předčasný důchod?
Ten umí to a ten zas tohle. Připomeňte si příběhy šikovných podnikatelů za rok 2025
10 nejvtipnějších vánočních reklam všech dob
Situace, kdy nemusí OSVČ platit zálohy na sociální pojištění
4. 6. 2009 23:38
Dobrý večer, poradí m prosím někdo ohledně příspěvku zaměstnavatele na penzijní fond zaměstnance?
Zaměstnanec si nechal předělat stávající smlouvu s penzijním fondem, kde uvedl, že mu zaměstnavatel bude přispívat částku 2000, na smlouvě je uvedeno i jméno zaměstnavatele. Sepsání změny smlouvy je ze dne 3.3. 2009, ale je tam poznámka, že platnost smlouvy je až od 1. 4. 2009. Zaměstnavatel už ale poslal příspěvek penzijnímu fondu s únovovými výplatami, tj. 15. 3. 2009.
Není v tom problém?
Děkuji