Hlavní navigace

Exekuce

• (neregistrovaný) 82.100.11.---

8. 6. 2009 12:07

dobrý den,

zaměstnankyni provádíme nepředostní srážku, na kterou teď přišlo nabytí právní moci.

Dneska přišla exekuce, paní někde dlužila 286 Kč, přestěhovala se, o dluhu nevěděla a s výlohami jí to teď dělá 12.000 Kč.

Zároveň přišlo nabytí právní moci na část toho dluhu, cca 5.000 Kč. Měla bych 5.000 Kč tedy nastavit jako přednostní srážku a rovnou posílat a těch 7.000 Kč srážet a deponovat?

Pokud to tak nastavím v Heliosu, spočítá mi sám, kolik jí ještě může ten měsíc srazit s ohledem na tu dříve došlou srážku?

díky moc,

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 6. 2009 12:17

mzdová (neregistrovaný) 77.48.185.---

Re: Exekuce
      >
      >dobrý den,
      >
      >zaměstnankyni provádíme nepředostní srážku, na kterou
      >teď přišlo nabytí právní moci.
      >
      >Dneska přišla exekuce, paní někde dlužila 286 Kč,
      >přestěhovala se, o dluhu nevěděla a s výlohami jí to teď
      >dělá 12.000 Kč.
      >
      >Zároveň přišlo nabytí právní moci na část toho dluhu,
      >cca 5.000 Kč. Měla bych 5.000 Kč tedy nastavit jako
      >přednostní srážku a rovnou posílat a těch 7.000 Kč
      >srážet a deponovat?
      >
      >Pokud to tak nastavím v Heliosu, spočítá mi sám, kolik
      >jí ještě může ten měsíc srazit s ohledem na tu dříve
      >došlou srážku?
      >
      >díky moc,

pokud je to pohledávka nepřednostní nemůžete jí zařadit jako přednostní, to by Vám asi srážel program více, Helios tedy neznám, ale nastavila bych si pohledávku jako nepřednostní, srážela a rovnou zasílala do výše pohledávky, na kterou již mám nabytí právní moci, a od 5000 bych srážela dále ale neodesílala, deponovala dokud nepřijde další rozhodnutí o nabytí právní moci
      >

• 8. 6. 2009 12:24

nvm (neregistrovaný) 82.100.11.---

děkuju, už jsem si ujasnila, za co ten dluh vlastně je a bude to nepřednostní srážka... pokud ji už do heliosu tedy nastavím, bude už na ní něco srážet, nebo maximum, co se dá srážet, půjde na tu nepřednostní srážku s předchozím datem?

ještě jednou děkuju,

• 8. 6. 2009 12:37

mzdová (neregistrovaný) 77.48.185.---

pokud máte více pohledávek je rozhodující pořadí - §148 a další ZP, nejprve budete srážet první, a až jí celou srazíte budete srážet druhou

• 8. 6. 2009 14:28

... (neregistrovaný) 193.86.121.---

Tak tak, i když pozdější exekuce nabyla právní moci dříve (nebo ve stejný den), je nutno deponovat srážky nejdříve pro první exekuci v pořadí. Pokud jsou obě nepřednostní, na druhou exekuci se do zaplacení první exekuce nesráží ani neodvádí (i když je dávno pravomocná zatímco první v pořadí ne) nic. Je to nešvar hlavně soudních exekutorů, kteří zablokují dlužníkovi bankovní účet nebo mzdu a na sdělení nabytí právní moci zapomínají. Hlavně u bankovního účtu toto vidím jako úmyslný krok, u bankovního účtu exekuce automaticky zaniká po 6 měsících po sdělení právní moci bance.

• 8. 6. 2009 14:38

nvm (neregistrovaný) 82.100.11.---

díky moc :-)

byla jsem na školení, měla jsem pocit, že tomu rozumim, ale hned jak přišel první případ, nejsem si jistá a radši si to ověřím

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).