Hlavní navigace

Faktura v cizí měně od neplátce DPH

  • (neregistrovaný) 85.71.186.---

    8. 6. 2009 21:34

    Dobrý den,
    obdrželi jsme fakturu za službu od neplátce DPH a je vystavena v Eurech. Datum vystavení faktury 1.6.2009, faktura došla 4.6.2009. Používáme denní kurz. Poraďte jaký kurz použít. Není snad potřeba rozepsat na faktuře částku v Kč, když není plátce?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 6. 2009 22:35

      Olda (neregistrovaný) 77.48.51.---

      Re: Faktura v cizí měně od neplátce DPH
      Protože dodavatel není plátce DPH, nemá povinnost napsat na fakturu částku v Kč (tak jako plátce dle § 26 odst.1). Pokud je dodavatel účetní jednotkou, přepočítává si částku kurzem dle své směrnice, pokud není účetní jednotkou, může částku přepočítat na Kč až na konci roku dle jednotných kurzů stanovených dle § 38 zák. o dano z příjmů.. vy si přepočítáte fakturu svým platným kurzem ke dni vystavení faktury.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).