Hlavní navigace

Patří do přiznání k DPH?

  • (neregistrovaný) 213.29.220.---

    12. 6. 2009 9:12

    Dovezli jsme vzorky zboží za USD 180,- z Číny. Tuto částku jsme dodavateli zaplatili. Při dovozu bylo vystaveno JSD, kde je uvedeno clo nula a základ pro výpočet cla Kč 11.461,-. Uvádí se do příznání k DPH tato částka, ve které je zahrnuta i doprava?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 12. 6. 2009 16:07

      ucetni007

      Re: Patří do přiznání k DPH?
      Ano, a to konkrétně do ř. 7(8) a 44(45). Vyházíte z § 2/1/d, které říká, že dovoz zboží s místem plnění v tuzemsku je předmětem daně. Základ daně stanovíte podle § 38, daňovým dokladem je podle § 30 dovozní JSD.

    • 12. 6. 2009 16:09

      annonym (neregistrovaný) 85.132.219.---

      Re: Patří do přiznání k DPH?
      Ano + ostatní náklady související s dovozem do 1. místa určení v ČR.
      Pro účely DPH použijete kurz celnice z JSD. Pro účetnictví kurz ČNB platný pro vás ke dni zaúčtování.

    • 15. 6. 2009 6:42

      zacatecnik (neregistrovaný) 213.29.220.---

      Re: Patří do přiznání k DPH?
      Moc děkuji za radu. Myslel jsem si to, ale raději jsem se potřeboval ujiistit.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).