Hlavní navigace

Ukončení studia na VŠ

  • (neregistrovaný) 84.16.123.---

    12. 6. 2009 13:36

    Dcera ukončila nyní studium na VŠ. Tam jí sdělili, že se má do osmi dnů od vykonání státní zkoušky nahlásit na úřad práce.
    Myslela jsem, že je studentem ještě následující měsíc po vykonání státní zkoušky pokud nenastoupí do zaměstnání. Byly snad nějaké změny?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 6. 2009 18:29

      Pavla2 (neregistrovaný) 194.213.44.---

      Re: ukončení studia na VŠ
      Pokud bezprostředně nebude pokračovat ve studiu na VŠ, tak má nárok na 1 měsíc po vykonání SSZ - viz § 14 zákona o státní sociální podpoře.

    • 15. 6. 2009 10:42

      Anna (neregistrovaný) 81.144.242.---

      Re: ukončení studia na VŠ
      ***
      Ne, žádné změny nebyly. Je to jak píšete, není-li dcera starší než 26 let.
      Jen se přiznám, že nechápu, proč jí ve škole takové věci říkají - to je přece její věc, jestli se chce stát uchazečem o zaměstnání... A proč zrovna do osmi dnů? Já myslím, že pokud člověk chce třeba po skončení zaměstnání být uchazečem tak, aby to navazovalo, musí se přihlásit do tří dnů. Ale možná se mýlím.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).