Hlavní navigace

Výdaje % - způsob evidence

  • (neregistrovaný) 195.39.93.---

    16. 6. 2009 10:27

    Dobrý den,

    u OSVČ, která uplatňuje výdaje % budu vést - vystavené faktury, ke každé PPD, úhrady budou v hotovosti. Dle níže uvedených informací nemusím vést celou pokladnu, jen vypisovat ty příjmové pokladní doklady.
    Kdyby úhrady probíhaly bankou, musím zakládát bankovní výpisy (byl by to soukromý účet, ne podnikatelský), nebo stačí na fakturu dopsat uhrazeno bankou dne....

    Dále založím doklady o úhradě SP a ZP ( platí poštovní poukázkou, takže založím ústřižky) a když platí bankou SP a ZP, tak nezakládám nic jen pak založím ten přehled co přijde z OSSZ a ZP?

    Nebo mám vést celou pokladnu, kde jako PPD budou úhrady faktur a VPD úhrada SP , ZP a osobní spotřeba.

    A taky evidenci hmotného majetku, který lze odepisovat.

    Stačí to takto nebo musím vést ještě něco?

    Moc prosím o rady, nechci hned ze začátku něco zanedbat.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 17. 6. 2009 8:41

      Vladimír 2

      Re: výdaje % - způsob evidence
      >Dobrý den,
      >
      >u OSVČ, která uplatňuje výdaje % budu vést - vystavené
      >faktury, ke každé PPD, úhrady budou v hotovosti. Dle
      >níže uvedených informací nemusím vést celou pokladnu,
      >jen vypisovat ty příjmové pokladní doklady.
      >Kdyby úhrady probíhaly bankou, musím zakládát bankovní
      >výpisy (byl by to soukromý účet, ne podnikatelský),
      >nebo stačí na fakturu dopsat uhrazeno bankou dne....
      >
      >Dále založím doklady o úhradě SP a ZP ( platí poštovní
      >poukázkou, takže založím ústřižky) a když platí bankou
      >SP a ZP, tak nezakládám nic jen pak založím ten
      >přehled co přijde z OSSZ a ZP?
      >
      >Nebo mám vést celou pokladnu, kde jako PPD budou
      >úhrady faktur a VPD úhrada SP , ZP a osobní spotřeba.
      >
      >A taky evidenci hmotného majetku, který lze
      >odepisovat.
      >
      >Stačí to takto nebo musím vést ještě něco?
      >
      >Moc prosím o rady, nechci hned ze začátku něco

      ==u OSVČ, která uplatňuje výdaje %== z čeho?
      z účetnictví, z DE nebo bede jeno evidenci dle §39 ZSDaP?
      >zanedbat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).