Hlavní navigace

Diety u DPČ úprava dotazu

  • (neregistrovaný) 81.19.2.---

    17. 6. 2009 10:47

    Děkuji moc za pomoc.
    Mám, pokud to není přímo uvedeno v dohodě - nárok na proplacení diet ze služební cesty?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 17. 6. 2009 10:53

      JanaH (neregistrovaný) 81.19.2.---

      Re: Diety u DPČ úprava dotazu
      protože jsem myslela, že diety jsou ze zákona :-(

    • 17. 6. 2009 11:08

      VH

      Re: Diety u DPČ úprava dotazu
      Nárok na cestovní náhrady náleží ze zákona pouze v pracovním poměru, u dohod by musel být sjednán, stejně tak dovolená. U stravování je to jinak: na dohody se kromě výjimek v § 77 ZP vztahuje právní úprava prac. poměru, tedy i péče o zaměstnance, kam stravování patří. Podmínkou povinnosti zaměstnavatele umožnit stravování je rozvržení PD do směn (u dohod být nemusí, zpravidla se sjednává jenom rozsah). V dalším záleží na tom, jakým způsobem zaměstnavatel svoji povinnost plní, nemusí se jednat jen o stravenky. Zároveň stanoví podmínky, za kterých svoji povinnost plní - pokud sice máte směnu od.. do..., ale v rozsahu např. 4 hodin a zaměstnavatel stanovil, že stravenka náleží až po 5 hodinách práce, tak se do těchto podmínek nevejdete.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).