Hlavní navigace

Opr. pol. k pohledávkám

  • (neregistrovaný) 89.233.139.---

    17. 6. 2009 18:16

    Dobrý den,
    máme jednu pohledávku za zahr. firmou, k rozv. dni je 10 měs. po splatnosti, ke dni vzniku byla cena 187 tis. Je možné v uzavíraném roce nevytvořit opravnou položku dle par. 8a zák. o rezervách a vytvořit ji poté v příštím roce? V uzavíraném roce je vykázana daň. ztráta.
    Díky za pomoc

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 17. 6. 2009 18:23

      pet.t (neregistrovaný) 88.146.176.---

      Re: Opr. pol. k pohledávkám
      Opravné položky můžete tvořit , než-li bude pohledávka promlčená což jsou 4 roky, pokud máte písemné uznání dluhu tuším 10 let. Dle § 8a max. 20% pokud není vymáhána soudně a není vyšší než-li 200.000,- Kč .

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).