Hlavní navigace

Byt v osobním vlatnictví

• (neregistrovaný) 83.69.40.---

18. 6. 2009 10:41

Dobrý den,
    jsem vlastníkem bytu v os. vlastnictví se sklepem odkoupený od města.
    Za dřívějšího režimu byla u nás ve vchodě akce vyklizení společných prostor (pro úklid, ne požární) s tím, že kdo tak na patře učiní, byťák mu dá dveře a může si prostor užívat pro soukromé účely. Já tento prostor takto získala, bez žádného dokladu, sklep v přízemí nevyužívám. Po odkoupení bytů má na tento spol. prostor nárok všech 5 bytů na patře.
    Prosím o radu jak postupovat, abych si tento spol. prostor mohla odkoupit do os. vlastnictví a využívat ho dále místo sklepa.
    Mám toto projednat s byťákem, nebo s městem (je-li koupě vůbec možná)?
    Děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 6. 2009 11:16

p. (neregistrovaný) 88.102.140.---

Re: byt v osobním vlatnictví
      Jestli jsem to dobře pochopila, tak ve vašem domě jsou byty v osobním vlastnictví a ten zmíněný "Váš" sklep patří ke společným částem domu, který je ve spoluvlastnictví všech majitelů bytů...

Pokud je to tak, tak s tím žádný byťák ani město nemá nic společného. Museli by s tím souhlasit všichni spolumajitelé společných prostor a od nich byste to musela odkoupit, muselo by se přepracovat Prohlášení vlastníka a nově spočítat podíly všech a nově zanést do katastru nemovitostí.

Jestli je to ale jinak, tak musíte upřesnit.

• 18. 6. 2009 11:44

ŠárkaCV (neregistrovaný) 83.69.40.---

Dům má 12.pater, 60 bytů, ne každý si byt od města koupil.
      Byty máme odkoupené i se sklepy v přízemí.
      Jde mi o spol. prostor (původně úklidová místnost), která je v každém patře.
      Děkuji,

• 18. 6. 2009 11:52

p (neregistrovaný) 88.102.140.---

myslím že platí to co jsem napsala dříve, jen mezi spoluvlastníky bude patřit i město. to co chcete by bylo administrativně dost náročné. na ty společné prostory by měli mít nárok všichni vlastníci bytů bez rozdílu, ne podle pater. schůdnější by bylo se asi domluvit, že ho budete užívat jen Vy, ale nevím jaké tam mále mezi sebou vztahy.

• 19. 6. 2009 11:07

právník1 (neregistrovaný) 193.179.187.---

Dobrý den,
      jsem vlastníkem bytu v os. vlastnictví se sklepem odkoupený od města. Za dřívějšího režimu byla u nás ve vchodě akce vyklizení společných prostor (pro úklid, ne požární) s tím, že kdo tak na patře učiní, byťák mu dá dveře a může si prostor užívat pro soukromé účely. Já tento prostor takto získala, bez žádného dokladu, sklep v přízemí nevyužívám. Po odkoupení bytů má na tento spol. prostor nárok všech 5 bytů na patře. Prosím o radu jak postupovat, abych si tento spol. prostor mohla odkoupit do os. vlastnictví a využívat ho dále místo sklepa. Mám toto projednat s byťákem, nebo s městem (je-li koupě vůbec možná)? Děkuji

Předmětný "sklep na patře" resp. "úklidová místnost" je společnou částí domu. Chcete-li tuto část společných částí domu výlučně užívat Vy, musíte k tomu mít souhlas ostaních vlastníků jednotek; nechte tento bod dát do programu nejbližšího shromáždění společenství vlastníků.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).