Hlavní navigace

Zálohová faktura a DPH

  • (neregistrovaný) 85.207.106.---

    18. 6. 2009 12:23

    Dobrý den, prosím poraďte.
    Vedu DE. Mám nemovitost s provozovnou, kterou pronajímám firmě, která vede účetnictví (s.r.o.). Každý měsíc mi platí zálohu na plyn na základě mnou vystavené zálohové faktury na které jsou rozepsané splátky a poslední je v prosinci 2009. Po 3 měsících se nyní ozvala jejich účetní, že je to tak špatně a že po mně chce daňové doklady k jednotlivým platbám. Já když vedu DE tak ale přece nejsem povinen toto dělat a mohu vystavit daňový doklad až po zaplacení všech záloh. Nebo u zálohové faktury s více splátkami to je jinak???
    Předem všem děkuji za radu.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 6. 2009 12:30

      Klára 6 (neregistrovaný) 90.182.46.---

      Re: Zálohová faktura a DPH
      Pokud jste plátce DPH, tak od letošního roku musíte při přijetí platby (zálohy) vytvořit daňový doklad k záloze a odvést DPH.
      Konečný daňový doklad s vyúčtováním služeb vystavíte, až budete znát spotřebu.

    • 18. 6. 2009 12:42

      Simona1 (neregistrovaný) 88.101.48.---

      Re: Zálohová faktura a DPH
      Musím Vás trochu poopravit, pokud OSVČ vede DE a vydá zálohovou fakturu, která je zaplacena, tak záleží jen na něm, zda vystaví dań.doklad k přijaté záloze nebo nikoliv!!! OSVČ si prostě může vybrat, zda DPH odvede ze zálohy nebo až z konečné faktury.

    • 18. 6. 2009 12:54

      Evča (neregistrovaný) 213.235.102.---

      Re: Zálohová faktura a DPH
      ANo klidně je odkažte na §21 odst.2 zákona oDPH

    • 18. 6. 2009 12:58

      Ra (neregistrovaný) 85.207.106.---

      Re: Zálohová faktura a DPH
      Děkuji za reakce, v lednu na školení právě proběhla diskuse na téma, že když OSVČ vede DE tak není povinen na zálohy vystavovat daňový doklad, ale že má možnost výběru, jak píšete vy paní Simono. Jen mě trochu zaskočilo, zda je to i v takovém případě, jako jsem uváděl, tj. zálohy na plyn.
      Děkuji za ujištění a přeji pěkný den

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).