Hlavní navigace

Povinné školení zdravotních sester

  • (neregistrovaný) 86.61.190.---

    22. 6. 2011 14:55

    Dobrý den, děkuji za Vaši odpověď. Velmi mi článek o pracovních cestách pomohl.
    Ale ještě zpět k úhradě za vzdělávání.
    Všeobecné sestry mají povinnost ze zák. 96/2004 Sb. §67 odst. 2 bod. 2 získat 40 kreditů z celoživostního vzdělávání z období posledních 6-ti let.
    Pokud se jedná o celoživotní vzdělávání, hradí zaměstnavatel? Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 23. 6. 2011 8:08

      autorka

      Dobrý den,

      zde je důležité určit, zda při uvedeném vzdělávání zdravotnických pracovníků jde či nejde o zvyšování kvalifikace.

      Zajistím kvalifikovanou odpověď.

      Dagmar Kučerová  ;)

    • 27. 6. 2011 13:43

      autorka

      Dobrý den,

      odpověděla nám Jana Dvořáková z ministerstva zdravotnictví:

      Celoživotní vzdělávání nelékařských zdravotnických pracovníků je prohlubováním kvalifikace (zákon č. 96/2004 Sb.  o podmínkách získávání a uznávání způsobilosti k výkonu nelékařských zdravotnických povolání v platném znění,  § 54 odst. 5). Prohlubování kvalifikace je upraveno v zákoníku práce § 230, konkrétně v odst. 3) -"Účast na školení nebo jiných formách přípravy anebo studiu za účelem prohloubení kvalifikace se považuje za výkon práce, za který přísluší zaměstnanci mzda nebo plat.", odst. 4): Náklady vynaložené na prohlubování kvalifikace hradí zaměstnavatel. Požaduje-li zaměstnanec, aby mohl absolvovat prohlubování kvalifikace ve finančně náročnější formě, může se na nákladech prohlubování kvalifikace podílet. Ustanovení odstavce 3 tím však není dotčeno".

      Dagmar Kučerová  ;)
         

    • 27. 6. 2011 18:05

      autorka

      Pro úplnost přikládám odkaz na článek o vzdělávání zaměstnanců:

      Vzdělávání zaměstnanců jako daňově uznatelný náklad?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).