Hlavní navigace

Pojištění za zaměstnance nezaplacené

• (neregistrovaný) 195.22.37.---

20. 6. 2009 7:25

Dobrý den,
    chtěla jsem se zeptat, jak to probíhá, když firma je v insolvenci - teď už je na ni uvalen konkurz. Zaměstnancům ale se již od února do teď odečetlo z výplatní pásky zdravotní i sociální pojištění, ale firma za něj pojištění neodvedla!Nebude to nás zaměstnancích potom někdo někdy někdy požadovat nebo nás někdy pokutovat, že nemáme zaplacené pojištění? Děkuji!

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 6. 2009 8:49

Silvie (neregistrovaný) 82.150.166.---

Re: Pojištění za zaměstnance nezaplacené
      Veškerou odpovědnost má zaměstnavatel, pokud se ale nestalo to, že byste nebyli oficiálně přihlášeni, to byste potom byli zodpovědni sami..

• 20. 6. 2009 9:11

iii (neregistrovaný) 195.22.37.---

Přihlášeni na pojišťovnách jsme, ale máme strach, aby to po nás sociálka nebo zdravka po nějaké době nevymáhala. a nemuseli to potom znovu zaplatit. Protože jak třeba ta sociálka bude vědět, že to za nás měla fakticky ta firma zaplatit? Děkujem

• 20. 6. 2009 19:43

Jiřka1 (neregistrovaný) 88.101.130.---

Docela jednoduše. Pokud jste zaměstnanci té firmy, jste na ZP a na sociálce stále přihlášení pod touto firmou, což znamená, že pojištění má odvádět tato firma.

• 22. 6. 2009 20:08

J1 (neregistrovaný) 217.170.97.---

Ještě mě napadá, že máte výplatní lístky, kde je uvedeno, že částka Vám z výplaty byla stržena. Jestli jsem dobře pochopila, uvádíte, že výplatu ještě dostáváte?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).