Hlavní navigace

HPP a VPP

  • (neregistrovaný)

    20. 6. 2009 14:29

    Dobrý den,
    chtěla bych se zeptat jsem zaměstnána na HPP a mám taky dohodu o pracovní činnosti s jinou firmou musím svému hlavnímu zaměstnavateli nahlásit, že mám ještě vedlejší činnost? nebo nemůže se to dozvědět nějak jinak? nechtěla bych, aby to věděl!Děkuji!

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 6. 2009 15:09

      Johana

      Re: HPP a VPP
      >Dobrý den,
      >chtěla bych se zeptat jsem zaměstnána na HPP a mám
      >taky dohodu o pracovní činnosti s jinou firmou musím
      >svému hlavnímu zaměstnavateli nahlásit, že mám ještě
      >vedlejší činnost? nebo nemůže se to dozvědět nějak jinak?
      >nechtěla bych, aby to věděl!Děkuji!

    • 20. 6. 2009 15:11

      J (neregistrovaný)

      Re: HPP a VPP
      Žádnou oznamovací povinnost nemáte. Jenom podepsat prohlášení poplatníka smíte jen u jednoho z nich, a pokud bude v zaměstnání ,kde není podepsáno prohlášení poplatníka, srážena zálohová daň (ta je v případě, že příjem přesáhne částku 5.000,-) budete povinna podávat daňové přiznání, tedy si nesmíte požádat o provedení ročního zúčtování. Pokud není DPČ zaměstnání malého rozsahu, tak vám jistě srážejí zdravotní pojištění.V tom případě, pokud nedosahuje odměna částky alespoň 8.000,-, vám budou muset doplácet ZP do výše minimální mzdy. Pokud by jste ale donesla potvrzení od vašeho zaměstnavatele, že tam je vám ZP sráženo alespoň v minimální výši, nemusela by jste v druhém zaměstnání nic doplácet.Ovšem v tom případě by se to, že máte ještě jiné zaměstnání, dozvěděl.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).