Hlavní navigace

Jednatel a odměna

  • (neregistrovaný) 213.226.238.---

    23. 6. 2009 8:21

    Jednatel s.r.o. má uzavřenou smlouvu o výkonu funkce. Dostane měsíční odměnu 5.500,- Kč.
    Jeho odměnu zavedu do mezd, daním zálohovou daní i když nepodepsal prohlášení. Nyní prosím zkušené mzdovky o radu.
    ZP odvádím z částky 5.500,- (jednatel má ještě podnikání a odvádí ZP z podnikání)?
    OSSZ se nesráží, protože výše odměny nezakládá na OSSZ. Jde mi o to, zda mám nějakou oznamovací povinnost ohledně jednatele, nebo ho vedu jenom ve mzdách a nic nehlásím. Předem děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 23. 6. 2009 8:30

      JS (neregistrovaný) 94.112.103.---

      Re: Jednatel a odměna
      Musíte přihlásit na ZP. POkud odvádí aspoň z minima ZP z podnikání, měla by jste mít nějaké jeho prohlášení, že to tak je. ZP při kontrole chce vědět, proč neodvádíte z minima. Na OSSZ nehlásíte. Pokud je jen OSVČ může Vám podepsat prohlášení a nebude z toho ani zálohová daňl.
      Nezapomenout přičíst tyto příjmy dle §6 do jeho přiznání k podnikání §7.

    • 23. 6. 2009 10:49

      Ivs (neregistrovaný) 213.226.238.---

      Re: Jednatel a odměna
      >>Jednatel s.r.o. má uzavřenou smlouvu o výkonu funkce.
      >>Dostane měsíční odměnu 5.500,- Kč.
      >>Jeho odměnu zavedu do mezd, daním zálohovou daní i
      >>když nepodepsal prohlášení. Nyní prosím zkušené
      >>mzdovky o
      >>radu.
      >>ZP odvádím z částky 5.500,- (jednatel má ještě
      >>podnikání a odvádí ZP z podnikání)?
      >>OSSZ se nesráží, protože výše odměny nezakládá na
      >>OSSZ. Jde mi o to, zda mám nějakou oznamovací
      >>povinnost
      >>ohledně jednatele, nebo ho vedu jenom ve mzdách a nic
      >>nehlásím. Předem děkuji
      >Musíte přihlásit na ZP. POkud odvádí aspoň z minima ZP
      >z podnikání, měla by jste mít nějaké jeho prohlášení,
      >že to tak je. ZP při kontrole chce vědět, proč
      >neodvádíte z minima. Na OSSZ nehlásíte. Pokud je jen OSVČ
      >může Vám podepsat prohlášení a nebude z toho ani zálohová
      >daňl.

      Děkuji mockrát za radu.
      >Nezapomenout přičíst tyto příjmy dle §6 do jeho
      >přiznání k podnikání §7.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).