Hlavní navigace

DPH-automobil

  • (neregistrovaný) 89.103.142.---

    23. 6. 2009 13:26

    Mám dodaz ohledně automobilu.
    Od 5.5. 2005 do 8.4.2008 jsem platil leasing
    a poté auto převedl do obchodního majetku.
    Byl uplatněn odpočet DPH.

    Teď ke 30. 6. 2009 ukončuji podnikatelskou činnost
    a auto si chci nechat.
    Budu vracet nějaké DPH?
    Jestli ano - z jaké částky?

    Děkuji za odpověď
    Pavel Frýba

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 24. 6. 2009 16:27

      pet.t (neregistrovaný) 88.146.176.---

      Re: DPH-automobil
      tj. auto vyřadíte z obch.majetku
      - u majetku byl uplatněn odpočet DPH = musíte odvést DPH
      - základem daně je cena zjištěná dle zvl.předpisu §36/6/b
      - přiznat dnem vyřazení

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).