Hlavní navigace

Volno na dětský tábor

  • (neregistrovaný) 195.113.198.---

    24. 6. 2009 12:14

    Volno na dětský tábor ZP 262/2006, § 203. odst. i. Jak je to ale s placený nebo neplaceným volnem na ty to účely. Můžeme zaměstnanci poskytnou toto volno s odpovídající náhradou mzdy ??
    Podle jakého zákona či §. V ZP to není jednoznačné. Děkuji za odpověď

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 24. 6. 2009 14:11

      J (neregistrovaný) 213.192.2.---

      Re: volno na dětský tábor
      § 206 ZP
      (4) Jestliže je podle zvláštního právního předpisu zaměstnanec uvolněn pro překážku v práci z důvodu obecného zájmu, je právnická nebo fyzická osoba, pro kterou byl zaměstnanec činný, popřípadě z jejíhož podnětu byl uvolněn, povinna uhradit zaměstnavateli, u něhož byl zaměstnanec v době uvolnění v pracovním poměru, náhradu mzdy nebo platu, která byla zaměstnanci poskytnuta, pokud se s touto právnickou nebo fyzickou osobou nedohodl na upuštění od úhrady.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).