Hlavní navigace

Dar zaměstnanci prosím ....účtování

  • (neregistrovaný) 81.30.227.---

    25. 6. 2009 13:48

    dobrý den,
    firma dala k narozeninám zaměstnanci dárkový poukaz, lze
    odečíst DPH nebo ne??.........a kam zaúčtovat na 543??
    a co to DPH??

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 25. 6. 2009 14:40

      Evča (neregistrovaný) 213.235.102.---

      Re: dar zaměstnanci prosím ....účtování
      Do nedaňových nákladů dáte celé i s DPH, které si nemůžete uplatnit na vstupu
      zaúčtovat můžete na 543 nebo 528
      dále musíte sledovat k jeké příležitosti byl dárkový poukaz a jaké výši předán.
      pokud se týká §6 odst.9 písmeno g) ZODP do 2000 Kč osvobozeno u zaměstnance od odvodů a daně z příjmů, nad tuto výši a mimo použití dle uvedeného § je předmětem daně i odvodů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).