Hlavní navigace

Příjem dle §7 nebo §10 - MOC prosím

  • (neregistrovaný) 85.70.101.---

    25. 6. 2009 14:15

    zaměstnanec v roce 2006 ke svému zaměstnání měl ještě jednorázový příjem od fotbalového klubu 20.000,- za to, že jim pomohl pár měsíců trénovat, bohužel mu nikdo neřekl, že to nezdanili a musí si podat daňové přiznání. Chtěla bych mu pomoct, ale nevím zda je to příjem dle §7 nebo §10 odst. 1a, protože u §10 odst.1a jsou tyto příjmy do 20000 osvobozeny, poradí mi někdo?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 25. 6. 2009 16:24

      dm (neregistrovaný) 90.177.108.---

      Re: příjem dle §7 nebo §10 - MOC prosím
      No § 7 v případě že se jedná o jeho podnikání. Je podnikatel ?
      Spíše § 10. Je na posouzení málo infromací. Je pravděpodobné že FC s těmi 20 tis. osvobozenými počítal.

    • 25. 6. 2009 21:12

      M13 (neregistrovaný) 213.192.3.---

      Re: příjem dle §7 nebo §10 - MOC prosím
      nejde o podnikání a nemá ani licenci, jen jim pomohl. Ale slyšela jsem právě názor, že na §10 to jde jen stěží napasovat, že prý je to §7, tak zjišťuji co se dá.....

    • 1. 7. 2009 16:01

      dm (neregistrovaný) 90.177.108.---

      Re: příjem dle §7 nebo §10 - MOC prosím
      Poradila bych se přímo na FU. Neřekla bych jim že jde o r. 2006 .

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).