Hlavní navigace

Datová schránka - OSVČ a s.r.o.

• (neregistrovaný) 194.145.182.---

1. 7. 2009 12:05

Dobrý den,
    prošla jsem diskuzi a vím, že s.r.o. bude mít datovou schránku automaticky. Mě ale zajímá, co si mám pod tímto představit - veškerá dańová přiznání už nebudu posílat poštou, ale přes datovou schránku?
    A jak je to v případě OSVČ, tomu se schránka nezřídí automaticky, jedině pokud si zažádá a pokud si nezažádá, tak už nemůže zasílat přiznání a přehledy na SP a ZP poštou?
    Děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 1. 7. 2009 12:58

Petr25 (neregistrovaný) 193.200.150.---

Re: datová schránka - OSVČ a s.r.o.
      Datové schránky nahradí poštu směrem k nám (tedy úřady a soudy nám budou zasílat korespondenci do datové schránky, nikoli už dopisem poštou).

Daňové přiznání, přehledy SP a ZP můžeme zatím posílat, jak jsme zvyklí.

• 1. 7. 2009 13:36

Věra (neregistrovaný) 90.177.106.---

Dnes zjištěna nová informace, pro s.r.o. budou fungovat až od 1.11.2009, do té doby po staru, ode dneška budou rozesílat přístupové kódy.
      Věra

• 1. 7. 2009 13:44

Žaneta01 (neregistrovaný) 194.145.182.---

děkuji za info.... zajímalo by mě ještě, když si OSVČ nezřídí datovou schránku tak jestli v takových případech budou posílat dopisy poštou??

• 1. 7. 2009 15:28

Simona1 (neregistrovaný) 194.145.182.---

FO si může zřídit dat.schánku dobrovolně, není podmínkou (pokud nebudou mít, tak úřady zasílají pořád poštou). Pokud chtějí PO zasílat prostřednictvím datové schránky dokumenty na úřady, tak si musí nechat zřídit el.podpis. Pokud jej mít nebudete, tak budete odesílat dokumenty na úřady jako doteď - poštou. :-)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).