Re: Daňové prohlášení u více firem?
Prohlášení můžete mít podepsané jen u jednoho zaměstnavatele. U víc jedině v případě, že budou zaměstnání datumově navazovat, nesmí se překrývat. Podepsat prohlášení není vaše povinnost. O potvrzení o zdanitelných příjmech si požádejte až po skončení roku, co kdybyste měl ještě do konce roku od nich nějaký příjem. Budete -li mít souběh zaměstnání, budete muset sám podat daňové přiznání.
Re: Daňové prohlášení u více firem?
Děkuji za odpověď.
Ještě jeden dotaz od neznalce. Zaměstnavatel je vždy jeden v dané době a od něho jeden příjem. Potvrzení o zdanitelných příjmech od každého odevzdám v lednu 2010 na finančním úřadě? Nechci něco zanedbat a dodatečně vyřizovat. Předem děkuji za odpověď
Re: Daňové prohlášení u více firem?
Jestliže vám navazují a ani jeden den se nepřekrývá, můžete u všech postupně podepsat prohlášení, oni vám uplatní měsíční slevy a do 15.2.2010 si u posledního z nich v prohlášení podepíšete, že žádáte o roční zúčtování daní. Doložíte mu potvrzení o příjmech od předešlých zaměstnavatelů a na FÚ ani nemusíte.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Pracující důchodci často přehlížejí novou slevu. Mohou přijít o peníze
Mýtus o starobním důchodu: Má vysokoškolský titul vliv na výši penze?
Jak uplatnit slevu na pojistném v novém hlášení? Sociálka nabízí návod
Rodinný byznys, který chce „normální“ lidi naučit žít déle a zdravěji
Přijdou vám některé stávající daně bizarní? V minulosti se danily krby, okna i vousy
Sociálka znovu opravuje JMHZ, tentokrát snad už odstranila „vážné nedostatky“
2. 7. 2009 13:10
Dobrý den. U několika firem mám sepsanou Dohodu o provedení práce. Jednotlivé výdělky jsou vyšší než 5000,-Kč. Musím podepsat daňové prohlášení u každé firmy? Jaký formulář si mám vyžádat u těchto firem pro daňové přiznání za rok 2009? Děkuji za odpověď