Hlavní navigace

Živnostenský list a uplaťnění výdajů zpětně

  • (neregistrovaný) 82.113.55.---

    26. 6. 2011 13:33

    Lze uplatňovat výdaje vzniklé před vydáním živnostenského listu zpětně? Vznikly mi náklady související s budoucím podnikáním (školení, cestovné atd.) a chtěla bych je uplatnit zpětně po vydání živnostenského listu. Je to možné?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 26. 6. 2011 18:44

      autorka

      Dobrý den,

      v daňové evidenci je možné uplatnit nezbytné zřizovací výdaje dvojím způsobem.

      1. K prvnímu dni podnikání vložíte do pokladny příslušnou finanční částku jako osobní vklad (neovlivní zdanitelné příjmy) a tyto výdaje si daňově zaevidujete.
      2. Uplatníte až v daňovém přiznání - Příloha č. 1, tabulka E (§ 5 odst. 7 zákona o daních z příjmů). 

      Dagmar Kučerová  :)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).