Hlavní navigace

Které řádky přiznání DPH-dovoz motorky?

  • (neregistrovaný) 90.178.77.---

    3. 7. 2009 21:51

    Hzeký večer všem, mám zřejmě ten samý problém jako paní Renata, které ještě nidko neodpověděl- které řádky v novém tiskopise DPh použít- dovezli jsme motorku od plátce DPH ve Španělsku, tady Finančáku zaplatili cca 45.000,- a rádi bychom je zpět, uvažujeme správně? Jsme samozřejmě plátci DPH... Do kterých řádků uvést nákup motorky, jsem už asi mimo, ale ať to dám, kam to dám, nikde mi nevyjde vrácení, prosím o pomoc....

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 4. 7. 2009 12:43

      annonym (neregistrovaný) 85.132.219.---

      Re: Které řádky přiznání DPH-dovoz motor
      Motorku dovezl jako občan neplátce nebo jako plátce?
      Pořízení nového dopravního prostředku z jiného členského státu je zdaňováno vždy kupujícím v tuzemsku, a to i v případě, že není v tuzemsku registrován jako plátce.

      Pořízení plátcem od plátce z EU (řádek 3 a 44 DaP): Z § 19 odst. 3 zákona o DPH vyplývá, že pořízení nového dopravního prostředku od osoby registrované v jiném členském státu je standardně pořízením zboží, které je předmětem daně.

      Pořízení plátcem od neplátce (ř. 9 a 44 DaP): Plátce, který pořizuje za úplatu nový dopravní prostředek z jiného členského státu od osoby, která není registrovaná k dani v jiném členském státě, uskutečňuje podle § 19 odst. 4 zákona o DPH také pořízení zboží z jiného členského státu, které je předmětem daně v tuzemsku a k daňovému přiznání je povinen navíc přiložit hlášení o pořízení nového dopravního prostředku na předepsaném tiskopisu a kopii daňového dokladu, který mu vystavil dodavatel z jiného členského státu.

      V § 19 odst. 6 zákona o DPH se stanoví povinnost zaplatit daň při pořízení nového dopravního prostředku pro osoby, které nejsou plátci. Podle § 19 odst. 7 zákona o DPH může osoba, která pořizuje nový dopravní prostředek z jiného členského státu, před podáním daňového přiznání podat hlášení o pořízení nového motorového vozidla a zaplatit zálohu ve výši daně z pořízení nového dopravního prostředku, kterou vypořádá v následně podaném daňovém přiznání, aby nemusela s přihlášením vozidla čekat až na vyměření daně finančním úřadem.
      Zaplacení zálohy správce daně na žádost pořizovatele potvrdí, aby toto potvrzení mohlo být předloženo při registraci vozidla.

    • 5. 7. 2009 13:54

      Eru (neregistrovaný) 90.178.77.---

      Re: Které řádky přiznání DPH-dovoz motor
      Moc děkuji... ale moudrá z toho stejně nejsem ... Zaplatili jsme DPH , které jsme si ve spolupráci s fin. úřadem vyměřili, a pokud ho napíšu do řádek 3 a 44 DaP tak vlastně nula od nuly pojde, kde tedy dělám chybu, že mi nevychází nadměrný odpočet!? Možná se ptám jako husa, ale fakt se v tom neorientuji:)))Jo a jsme plátci....Děkuji za trpělivost.

    • 5. 7. 2009 15:30

      annonym (neregistrovaný) 85.132.219.---

      Re: Které řádky přiznání DPH-dovoz motor
      Ověřte si u FU, zda zaplacená DPH není považována za zaplacenou zálohu. Pak by jste pouze doplatili rozdíl po podání DaP.

    • 5. 7. 2009 15:48

      Eru (neregistrovaný) 90.178.77.---

      Re: Které řádky přiznání DPH-dovoz motor
      Ne , jedná se o konečnou částku... víte prosím někdo, do kterých řádků se zapíše daňový základ a DPH při dovozu motorky!?! Používám automatickou šablonu, pojud dám základ a daň do řádku 3, automaticky se zanese do řádku 44 , tím vyjde 0, jak dostanu tedy zpátky zaplacené DPH!?!?! Děkuji.

    • 14. 8. 2009 14:35

      jari (neregistrovaný) 93.185.1.---

      Re: Které řádky přiznání DPH-dovoz motor
      Už to asi máte vyřízeno, ale pro ostatní, kteří pročítají diskusi. Já mám zkušenosti takové, jak psal "anonym". Pro FÚ je to zaplacená záloha na DPH. Při běžném měsíčním podání DPH jsem vyčíslila daň na řádcích jak píšete vy, ale odvedla o těch 45 000 tisíc míň na účet FÚ při placení měsíčního DPH.
      FÚ ani placení daně dopředu nevyžaduje, ale bez dokladu o zaplacení Vám motorku nechtějí přihlásit.

      proto jsme šli na FÚ - zaplatili DPH a zároveň podali na FÚ tiskopis - HLÁŠENÍ podle § 19....... o pořízení nového dopravního prostředku z jiného čl.státu ES a k němu přiložili fakturu od prodejce. Na tomto tiskopise nám FÚ zaplacení potvrdil.

      Akorát bych poprosila, jestli někdo víte, kde je uvedeno, že se musí zaplatit DPH před přihlášením a nestačí ho jen vypořádat v běžném daňovém přiznání tzn. přiznat a nárokovat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).