Hlavní navigace

Povinnost uvést kurz na daňovém dokladu

  • (neregistrovaný) 62.24.69.---

    10. 7. 2009 19:46

    Dobrý den,

    pokud vystavuji tuzemskému odběrateli fakturu s DPH v EUR,
    jsem povinna na faktuře uvádět kurs, kterým přepočtu základ daně a DPH?
    Vím, že obě položky musím uvádět v CZK a vím, jaký kurs mám použít. Jen nevím, zda ho musím na tu fakturu uvést.

    Děkuji předem

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 10. 7. 2009 20:23

      uuuu (neregistrovaný) 78.102.85.---

      Re: povinnost uvést kurz na daňovém dokl
      a na přijatých fakturách ho máte? my ne. takže bych řekla že ho uvádět nemusíte.

    • 10. 7. 2009 21:19

      v.e.n.d.y. (neregistrovaný) 90.179.152.---

      Re: povinnost uvést kurz na daňovém dokl
      Dovoluji si nesouhlasit:
      § 26 Vystavování daňových dokladů
      (1) Plátce je povinen vystavit daňový doklad do 15 dnů ode dne
      a) uskutečnění zdanitelného plnění nebo plnění osvobozeného od daně s nárokem na odpočet daně pro osobu povinnou k dani nebo právnickou osobu, která není založena nebo zřízena za účelem podnikání, nebo
      b) přijetí úplaty; pokud plátce ke dni přijetí úplaty daň na výstupu nepřizná, protože není povinen tak učinit podle § 21 odst. 2, nesmí vystavit daňový doklad při přijetí úplaty.
      Údaje o dani a základu daně se na daňovém dokladu uvádějí v české měně.
      ........a my to na přijatých fakturách tedy uváděné v CZK máme

    • 11. 7. 2009 15:32

      b (neregistrovaný) 78.102.85.---

      Re: povinnost uvést kurz na daňovém dokl
      ano daň a základ musí být vyčíslena v české měně ale není povinnost uvádět KURS!!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).