Hlavní navigace

Přerušení živnosti a DPH

  • (neregistrovaný) 88.100.61.---

    27. 6. 2011 13:57

    Dobrý den, měla bych dotaz, zda při přerušení živnosti je třeba doplatit DPH z neprodaných zásob ihned nebo se to řeší až tehdy, když neobnovím podnikání do 31.3.2012?
    Registrace k DPH na FÚ nebude zrušena, budu tudíž podávat nulové daňové přiznání.
    Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 27. 6. 2011 15:19

      autorka

      Dobrý den,

      přerušením živnosti nedošlo k ukončení "plátcovství" DPH. Přiznání k DPH se tedy bude podávat i v době přerušení. K plnění nedojde, v přiznání se označí varianta neexistují údaje pro stranu 2.

      Upozorňuji na možnost zrušení registrace podle § 109 zákona o DPHO zrušení registrace může plátce, s výjimkou plátce podle § 94 odst. 14, požádat nejdříve po uplynutí jednoho roku od data účinnosti registrace uvedeného na rozhodnutí o registraci, pokud jeho obrat nepřesáhl za nejbližších předcházejících 12 po sobě jdoucích kalendářních měsíců částku 1 000 000 Kč a pokud celková hodnota zboží pořízeného z jiného členského státu nepřekročila v běžném kalendářním roce částku 326 000 Kč a tato hodnota nebyla překročena ani v roce minulém, pokud tento zákon nestanoví jinak. O zrušení registrace může plátce také požádat, pokud uskutečňuje pouze plnění osvobozená od daně bez nároku na odpočet daně.

      Dagmar Kučerová  ;)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).