Hlavní navigace

Prosím účetní-nárok na dovolenou po MD

  • (neregistrovaný) 85.132.128.---

    15. 7. 2009 12:20

    Prosím pomozte. Nějak se v tom plácám. V roce 2008 odpracováno 79 dnů, nemoc 201 kalendářních (142 pracovních), nástup na MD 15.11.2008. Ukončení MD 29.5.2009. Jaký má nárok na dovolenou v roce 2008 a jaký v roce 2009? Moc děkuji za ochotu a VAši pomoc. Andy

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 15. 7. 2009 12:38

      Líba (neregistrovaný) 195.146.112.---

      Re: Prosím účetní-nárok na dovolenou po
      Za rok 2008 pokrátíte o 3/12, za 2009 má nárok na celou, jestli požádala o čerpání hned po MD.

    • 15. 7. 2009 12:41

      Andy (neregistrovaný) 85.132.128.---

      Re: Prosím účetní-nárok na dovolenou po
      Napsala jen na obálku, ve které předala Potvrzení o nároku na dákvy......, že posílá pro účetní doklad o ukončení MD , proplacení dovolené. Tento dopis předala 16.6.09 vedení firmy. Co teĎ? Děkuji moc, jste hodná

    • 15. 7. 2009 13:01

      Líba (neregistrovaný) 195.146.112.---

      Re: Prosím účetní-nárok na dovolenou po
      Když nedokázala přijít osobně, tak bych se s ní moc nepárala. Odepsala bych, že dovolenou lze proplatit jedině při ukončení pracovního poměru (předpokládám, že máte 4 týdny), že měla možnost požádat o její čerpání podle § 217, odst 5, což neučinila, takže jí bude dovolená nařízená až po skončení RD, podle § 218, odst 3. V tom případě za RD už budete dovolenou krátit.

    • 15. 7. 2009 21:22

      Líba (neregistrovaný) 88.100.204.---

      Re: Není zač.
      >>>>>Prosím pomozte. Nějak se v tom plácám. V roce 2008
      >>>>>odpracováno 79 dnů, nemoc 201 kalendářních (142
      >>>>>pracovních), nástup na MD 15.11.2008. Ukončení MD
      >>>>>29.5.2009.
      >>>>>Jaký má nárok na dovolenou v roce 2008 a jaký v roce
      >>>>>2009? Moc děkuji za ochotu a VAši pomoc. Andy
      >>>>
      >>>>Za rok 2008 pokrátíte o 3/12, za 2009 má nárok na
      >>>>celou, jestli požádala o čerpání hned po MD.
      >>>Napsala jen na obálku, ve které předala Potvrzení o
      >>>nároku na dákvy......, že posílá pro účetní doklad o
      >>>ukončení MD , proplacení dovolené. Tento dopis
      >>>předala
      >>>16.6.09 vedení firmy. Co teĎ? Děkuji moc, jste hodná
      >>
      >>Když nedokázala přijít osobně, tak bych se s ní moc
      >>nepárala. Odepsala bych, že dovolenou lze proplatit
      >>jedině při ukončení pracovního poměru (předpokládám,
      >>že
      >>máte 4 týdny), že měla možnost požádat o její čerpání
      >>podle § 217, odst 5, což neučinila, takže jí bude
      >>dovolená nařízená až po skončení RD, podle § 218, odst
      >>3. V
      >>tom případě za RD už budete dovolenou krátit.
      >Líbo, moc díky :-)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).