Hlavní navigace

Zkouška z účetnictví

• (neregistrovaný) 85.207.14.---

17. 7. 2009 9:14

Pracuji jako konzultant informačního systému v oblasti financí a účetnictví. Přemýšlela jsem o nějaké zkoušce z účetnictví, která by zvýšila můj kredit. Mám obchodní akademii, tzn. maturitu z účetnictví. Zatím jsem našla pouze certifikaci účetních, ale tam je vyžadována praxe na pozici účetní a tu já nemám. Existuje nějaká obdobná zkouška, která by nevyžadovala praxi, ale jen znalosti, případně by stačila praxe na pozici, kterou zastávám? Děkuji.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 17. 7. 2009 9:56

jana h (neregistrovaný) 85.132.151.---

Re: Zkouška z účetnictví
      certifaikaci lze zahájit i bez praxe a tu si dělat za pochodu souběžně s certifikací.....mám certifikaci za sebou, musím říct, že jsem se díky tomu dost naučila, ale jestliže máte jen maturitu, doporučuji se spíše vrhnout na dálkové studium nějaké VŠ alespon bakaláře. Já mám VŠ a certifikaci a musím říct, že škola mi dala titul a certifikace znalosti. Bohužel při hledání práce je platnější asi titul a VŠ , jelikož podvědomí podnikatelů-potencionální zaměstnavatelé účetních - o certifikaci je nulové. Navíc VŠ byla pro mě procházkou v růžovém sadu oproti certifikaci, navíc je to finančně náročné, takže doporučuji VŠ a když to nebude stačit tak potom certifikaci. Ale jestli vám jde především o znalosti a ne o titul, tak certifikaci opravdu doporučuji :)

• 17. 7. 2009 10:09

H. (neregistrovaný) 85.207.14.---

Re: Zkouška z účetnictví
      VŠ už mám několik let, ale tam se z účetnictví toho moc neučí. Z OA jsem měla větší znalosti než přednášející na VŠ. JInak pracuji už 5 let na pozici konzultanta, ale jde o to, že to není praxe jako účetní. Tu nikdy ani dělat nechci. Jenže certifikaci bez praxe účetní nezískám, takže hledám něco obdobného, kde my mi uznali i moji praxi.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).