Hlavní navigace

Přesné ukončení neschopenky

• (neregistrovaný) 88.100.49.---

30. 7. 2009 22:27

Dobrý den, ráda bych se dozvěděla, kdy přesně končí dočasná pracovní neschopnost.. Zákon toto neobsahuje.
    Spíše mi jde o to, zda může přijít kontrola i po odevzdání rozhodnutí o ukončení neschopnosti zaměstnavateli, nebo-li v den ukončení neschopnosti. Např. zítra mám ukončenou neschopnost, dnes jsem dostala rozhodnutí o ukončení a odevzdala zaměstnavateli. Může mi ještě zítra přijít kontrola? Dle zákona se mám případné kontrole prokázat neschopenkou, ale už jí nemám..

Děkuji za odpověď

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 31. 7. 2009 7:01

all (neregistrovaný) 77.93.205.---

Re: Přesné ukončení neschopenky
      Není důvod abyste v den ukončení neschopenky tuto předávala zaměstnavateli. Tu mu máte předat v den, kdy nastupujete do práce. Samozřejmě, že v den kdy jste ještě práce neschopná k vám může přijít kontrola, to že nemáte neschopenku je váš problém. Zaměstnavateli ji máte odevzdat až s nástupem do práce. A zákon nic nemusí obsahovat, jestliže na neschopence máte datum od kdy jste práce schopná, je naprosto logické, že den, kdy vám lékař ukončuje neschopnost stále padá do dnů neschopnosti, takže i poslední den musíte dodržovat léčebný režim a vše s tím spojené.

• 31. 7. 2009 9:44

Zuzák (neregistrovaný) 88.100.49.---

Děkuji za odpověď. Neschopenku jsem musela odevzdat z důvodu konce měsíce. Pokud bych jí neodevzdala, nedostala bych náhradu v této výplatě a to si nemohu dovolit.

• 31. 7. 2009 10:00

all (neregistrovaný) 77.93.205.---

No v tom případě jste si měla pořídit kopii, pro jistotu, kdyby opravdu kontrola přišla. Jinak prostě ten poslední den musíte být doma k zastižení a pak se nemůže nic stát, budete-li doma i bez neschopenky, kontrola si bez problémů ověři, že jste lístek dala zaměstnavateli. Horší by bylo, kdyby vás doma nezastihla.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).