Hlavní navigace

Jak byste rozuměli...? HRA SE SLOVY:D

• (neregistrovaný) 212.71.146.---

31. 7. 2009 8:38

Dobré ranko,
    prosím jak byste rozuměli vyjádření..."Hrubá hodinová mzda nebo náhrada mzdy na hodinu bez odvodů na zdravotní a sociální pojištění..."

Mám to brát jako hrubou mzdu... (např. měsíční mzda 25000 Kč)
    nebo jako hrubou mzdu už bez ZP a SP?

Ta věta se dá pochopit dvěma různými způsoby...buď bez toho, že by ste to odvedlo a nebo už bez odvodu ZP a SP:D

Možná je to šílený dotaz, ale dumám nad tím...sice ta druhá varianta mi příjde šílená, ale hra se slovíčky ve mně vyvolává otázky:D

Hezký den:D

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 31. 7. 2009 9:48

Katka2 (neregistrovaný) 195.113.82.---

Re: Jak byste rozuměli...? HRA SE SLOVY:
      Já to chápu tak, že autor myslel Hrubá a ne Superhrubá. Ale to je čistě můj osobní pocit.

• 31. 7. 2009 10:04

jana h (neregistrovaný) 85.132.151.---

Chápu to podobně jako Katka, Když je HM 25 000, tak za HM bez odvodů.. považuji 25 000. Chtělo by to ale znát souvislosti,..co se počítá... takto je to vytrženo z textu, takže to opravdu zní trochu dvojsmyslně :)

• 31. 7. 2009 22:43

Jiřka1 (neregistrovaný) 88.101.130.---

Já bych řekla, že chtějí hrubou mzdu - ZP - SP. A daň neodečítat. Mám dojem, že už jsem se s tím setkala, ale nemohu si vzpomenout, kdo to chtěl, snad nějaká banka. Také se mně to zdálo podivné a volala jsem jim, zda to takto určitě chtějí a potvrdili, že ano.

• 3. 8. 2009 7:26

lidule (neregistrovaný) 212.71.146.---

No já bych tomu taky tak rozuměla...i když je to divné...Potřebuji vyplnit formulář pro úřad práce, protože se chceme zúčastnit projektu "Vzdělávejte se", aby nám dali dotaci na vzdělávací kurzy. No a tam chtějí uvést předpokládané mzdové náklady...děkuji za vyjádření všech...jste hodní:Dhezký den

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).