Re: Smlouva - prosím o odpověď - spěchá
no to je hodně podstatný rozdíl.
1. je smlouva podepsána? Pokud ano, je již platná.
2. Je v ní stanovena účinnost od 1.9.2009? Pak od 1.9. by měly být psokytovány služby dle smlouvy a úplata za služby.
3. pokud nedošlo zatím ani z jedné smluvní strany k plnění předmětu smlouvy,může jedna strana navrhnout druhé ukončení platnosti smlouvy dohodou,aniž by smlouva nabyla účinosti.
Nebude-li druhástrana souhlasit, první může poslat písemné odstoupení od smlouvy, i kdyby tato možnost nebyla sjednána a druhá strana by se musela u soudu žalobou domáhat plnění sjednaných podmínek smlouvy.
-nejlépe by se to dalo stanovit se znalostí celé smlouvy, takto je to jen teoreticky.
Podstatné je rozlišovat platnost a účinost smlouvy a dále zda došlo či nedošlo k plnění, což je právě ten termín 1.9.09.
Re: Smlouva - prosím o odpověď - spěchá
Děkuji za poučení. Takže takto "dopředu" sjednaná smlouva není ještě žádný důvod k jásotu. Doufám, že tazatel odešel alespoň s odstupným.
Re: Smlouva - prosím o odpověď - spěchá
No, oni lidé mnohdy každé ukončení pracovní poměru nazývají výpovědí a přitom o výpověď ani nejde (jde třeba o dohodu a nazvou to výpovědí). Kdoví, jak je tomu v tomto případě, pochybuju, že by mu dali výpověď pro nadbytečnost, aby mu museli dávat odstupné.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Přijdou vám některé stávající daně bizarní? V minulosti se danily krby, okna i vousy
Sociálka znovu opravuje JMHZ, tentokrát snad už odstranila „vážné nedostatky“
Přiznání i přehledy OSVČ musíte podat elektronicky, nově se to týká i „zdravotka“
Senátní výbor podpořil snížení záloh OSVČ, mohlo by k němu dojít od června
DPP podle zákona o zemědělství a uplatnění slevy na pojistném
Zaměstnavatelé mají poslední šanci dohlásit údaje, jinak hrozí zamítnutí hlášení
3. 8. 2009 15:35
K 30. 6. 2009 mi dala firma výpověď z pracovního poměru s tím, že nadále budu pro ni vykonávat stejnou práci na ŽL. Smlouva o poskytování služeb je uzavřena od 1.9. 2009 na neurčito s tříměsíční výpovědní lhůtou. Může firma odstoupit od smlouvy ještě před začátkem její platnosti i bez dodržení tříměsíční lhůty nebo musí tříměsíční lhůtu dodržet i kdyby smlouvu vypověděla např. v srpnu 2009?
Moc děkuji za odpověď.