Re: Bankovní účty s.r.o.
Důvodem nejspíš bude transparentní rozlišení výdajů společníků. Já jsem koupil toto, tys koupil tamto. Já bych v tom neviděl nic škodlivého, prostě snaha o zprůhlednění.
Berte to tak, že za nějakouj dobu, až za Vámi společníci příjdou a budou chtít vytáhnout kolik za co který z nich utratil, jednoduše vezmete výpisy z těch účtů a řeknete : "prosím pánové, tady to máte černé na bílém"
Re: Bankovní účty s.r.o.
Mám zkušenosti, že je to k ničemu, pokud se týká provoz.
výdajů. Od toho je účetnictví, aby sledovalo v potřebném
členění náklady a výnosy(anal.účty,střediska, zakázky)
a pohledávky a závazky (anal.účty,firmy)
Něco jiného je ukládání volných fin.prostředků
u různých bank nebo úvěry - podle vyhodnosti podmínek.
Re: Bankovní účty s.r.o.
Dovolte i můj názor- jste zaměstnanec, zam-tel rozhodl a Vy jste povinna plnit jeho pokyny a nemudrovat, k čemu je to dobré. Zkušenosti jiných jsou sice poučné, ale Vám k ničemu, protože pokud nepřesvědčíte majitele-společníky, že je to jinak, tak nemáte východisko a zbyde Vám jen makat a makat. Rozumný zam-tel vyslechne návrhy a snaží se dobrat něčeho dobrého, co mu pomůže, jiný dogmaticky trvá na tom, že je nejchytřejší a na tom nic nezměníte.
Re: Bankovní účty s.r.o.
Zaměstnanec sice jsem,ale to je jiná věc.Chtěla jsem slyšet vaše názory na to jestli to má smysl třeba při dělení zisku,roční závěrce atd.Protože můj názor je ten,že při roční závěrce se vše sečte a je jen 1 účet 221 a celý rok se platí za 3 účty úplně zbytečně.
Re: Bankovní účty s.r.o.
a ptal jste se jich, na co to potřebují? kdybyste si o tom pohovořili, tak by je třeba napadlo samo, že ten smysl tohohle opatření je nulový. vím to z vlastní zkušenosti, protože občas jen poslechnu rozhodnutí a neremcám a později se nestačím divit, jaký nesmysl tohle rozhodnutí vlastně bylo...
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Přijdou vám některé stávající daně bizarní? V minulosti se danily krby, okna i vousy
Sociálka znovu opravuje JMHZ, tentokrát snad už odstranila „vážné nedostatky“
Přiznání i přehledy OSVČ musíte podat elektronicky, nově se to týká i „zdravotka“
Senátní výbor podpořil snížení záloh OSVČ, mohlo by k němu dojít od června
DPP podle zákona o zemědělství a uplatnění slevy na pojistném
Zaměstnavatelé mají poslední šanci dohlásit údaje, jinak hrozí zamítnutí hlášení
4. 8. 2009 6:49
Naše s.r.o.měla vždy 1 společný účet.Od letošního roku máme účtu 3 a stále nechápu k čemu je to dobré.1 zůstal společný a další 2 mají každý ze společníků.Chtěli to tak společníci.Já s tím mám jen práci navíc,ale o to by nešlo,spíš jde o to,že se to na konci roku při závěrce sečte a tím pádem je to bezvýznamné.Máte s tím nějaké zkušenosti?Napište mě váš názor.