Hlavní navigace

Uplatnění DPH před registrací

  • (neregistrovaný) 62.240.169.---

    4. 8. 2009 12:45

    Prosím vás o radu. Společnost s r.o. se stala plátcem od 1.6.2009.
    Uplatnila jsem DPH z nakoupeného zboží před datumem registrace. Z května 09. Firma byla založena v dubnu. Je to velká chyba?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 4. 8. 2009 14:20

      Ji (neregistrovaný) 94.241.75.---

      Re: Uplatnění DPH před registrací
      Dle §74 zákona o DPH lze při změně režimu (z neplátce na plátce DPH) uplatnit DPH zpětně za 12 předcházejících měsíců ze zásob a pořízeného majetku, a to v prvním přiznání DPH. V tiskopisu přiznání k DPH je to řádek 46 (Odpočet daně při změně režimu).
      Jitka

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).