Dovolena ve výpovědní lhutě

  • (neregistrovaný)

    4. 8. 2009 16:32

    Dobrý den chtěl bych se zeptat jestli mi muže zaměstnavatel zrušit mou naplánovanou dovolenou ve výpovědní lhůtě dvou měsíců.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 4. 8. 2009 18:39

      jasná (neregistrovaný)

      Re: Dovolena ve výpovědní lhutě
      Dovolenou vám zaměstnavatel může zrušit, na to má právo.Pokud by vám ji neumožnil vyčerpat do konce výpovědní lhůty, tak při ukončení pracovního poměru při vyúčtování mzdy vám ji proplatí.

    • 4. 8. 2009 18:50

      J (neregistrovaný)

      Re: Dovolena ve výpovědní lhutě
      Otázkou je, zda tuto dovolenou máte schválenou zaměstnavatelem (např. podepsanou dovolenku), dovolenou nařizuje zaměstnavatel a nebo jestli jste si ji jenom sám naplánoval, v případě, že už máte dovolenou schválenou , mohl by jste na zaměstnavateli požadovat náhradu nákladů, které vám bez vašeho zavinění vznikly proto, že zaměstnavatel změnil určenou dobu čerpání dovolené nebo že by vás odvolal z dovolené.

    • 5. 8. 2009 9:15

      Strom (neregistrovaný)

      Re: Dovolena ve výpovědní lhutě
      Děkuji za odpověď

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).