Hlavní navigace

Ojeté auto a DPH

  • (neregistrovaný) 88.102.140.---

    5. 8. 2009 7:05

    Dobré ráno, chci se zaptat na jaký řádek v DPHčku napíšu nákup ojetého nákladního auta z Holandska? Děkuji za odpověď.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 5. 8. 2009 14:50

      ucetni007

      Re: Ojeté auto a DPH
      Dobrý den,
      podle již dříve uveřejněného stanoviska MF na webu se ojeté auto, které nesplňuje definici nového dopravního prostředku pořizované z JČS považuje za pořízení klasického zboží. Uvedete tedy v ř. 3/44 DAP k DPH, postupovat budete podle § 25 a 35 ZDPH. Pokud nejste obchodník s auty, který by uplatňoval tzv. zvláštní režim, kdy pořízení použitého zboží není předmětem daně a zdaňujete pak následně pouze přirážku.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).