Hlavní navigace

Dovoz zboží z Polska

  • (neregistrovaný) 88.103.114.---

    6. 8. 2009 9:52

    Dobrý den,
    OSVČ má živnost nákup a prodej a chce dovážet dětskou výživu z Polska a u nás prodávat. Musí se někde registrovat a podávat nějaké výkazy?Prozatím není plátce DPH.
    Děkuji za Vaše odpovědi

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 7. 8. 2009 13:11

      ucetni007

      Re: Dovoz zboží z Polska
      Dobrý den,
      odpověď najdete v § 94/6 ZDPH. Pokud podnikatel neplátce pořizuje zboží z jiného čl. státu EU do ČR, musí se registrovat v ČR k DPH, pokud hodnota pořízeného zboží bez daně přesáhne v běžném kalendářním roce 326.000 Kč a to dnem, kdy tuto částku překročí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).