Hlavní navigace

Slevy na soc. od 1.8.09 příklad

• (neregistrovaný) 93.99.200.---

9. 8. 2009 18:24

Dobrý den,
    prosím prosím,mohla by si nějaká zkušená mzdovka udělat chvilku a uvést příklad výpočetu slev na soc.poj., které si mohou uplatnit zaměstnavatelé?
    Potřebuji se to naučit na konkrétním případu v čtení paragrafů se moc nevyznám.
    Děkuji moc.
    Např. jak bude vypadat postup při HM 15000 Kč. Potřebovala bych komplaení rozbor. Jsem totiž tele

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 8. 2009 23:06

beta (neregistrovaný) 90.180.142.---

Re: slevy na soc. od 1.8.09 příklad
      Myslím, že by postačovalo, kdybyste si zadala slevy do vyhledávače, tam byste příklady zjistila nebo také odkazy kde se tyto příklady vyskytují, nehledě na to, že nyní už v mnohých časopisech se kol dokola opakují - Mzdová účetní, PaM, na stránkách ČSSZ lze najít informace, podnikatel.cz atd. atd., zde na BC také, jen chtít sama a nespoléhat jen na ostatní. Chápu, že to není jednoduchá věc, ale nejdířve se snažím věc pochopit, zkusím zadat alespoň příklad, zda jsem tomu dobře porozuměla a pak teprve zadám dotaz. Tím se i učím, ale pakliže vám vyhovuje se přímo zeptat: 27.100-15.000*3,3%, zaokrouhlit na nahoru. Ale tak jednoduché to není, záleží na mnoha dalších okolnostech kdy sleva náleží a kdy nikoliv. Zde na BC se probírá již dlouho, doporučuji zabrousit do historie, hodně vám to pomůže. Hodně štěstí :)

• 10. 8. 2009 8:18

Vendula (neregistrovaný) 193.86.156.---

Drahá paní Beto,
      pravděpodobně jste účetní s mnohalenou praxí. Typovala bych Vás tak na 50+. zkuste se vžít ale do mé situaci, Je mi 19 let a dělám tuto práci asi 6 měsíců bez zkušeností. Mzdovka která mě měla zaučit se na mě vykašlala a odjela si na půl roku pryč. teď se v tom plácám v učebnicích, sešitech MÚ. To je tak těžké pochopit že jsem vděčná za každou informaci která nebude v nekonečných souvětích a poučkách které se mi v hlavě motají.??, Mě nevyhovuje 27.000-15000*3,3%, ale i to je pro mně začáteční informace ze které se mohu trochu odrazit dále.. Děkuji

• 10. 8. 2009 8:24

Anna Marie (neregistrovaný) 91.187.60.---

>>>Dobrý den,

>>>prosím prosím,mohla by si nějaká zkušená mzdovka
      >>>udělat chvilku a uvést příklad výpočetu slev na
      >>>soc.poj.,
      >>>které si mohou uplatnit zaměstnavatelé?
      >>>Potřebuji se to naučit na konkrétním případu v čtení
      >>>paragrafů se moc nevyznám.
      >>>Děkuji moc.
      >>> Např. jak bude vypadat postup při HM 15000 Kč.
      >>>Potřebovala bych komplaení rozbor. Jsem totiž tele
      >>
      >>Myslím, že by postačovalo, kdybyste si zadala slevy
      >>do
      >>vyhledávače, tam byste příklady zjistila nebo také
      >>odkazy kde se tyto příklady vyskytují, nehledě na to,
      >>že
      >>nyní už v mnohých časopisech se kol dokola opakují -
      >>Mzdová účetní, PaM, na stránkách ČSSZ lze najít
      >>informace, podnikatel.cz atd. atd., zde na BC také,
      >>jen chtít
      >>sama a nespoléhat jen na ostatní. Chápu, že to není
      >>jednoduchá věc, ale nejdířve se snažím věc pochopit,
      >>zkusím zadat alespoň příklad, zda jsem tomu dobře
      >>porozuměla a pak teprve zadám dotaz. Tím se i učím,
      >>ale
      >>pakliže vám vyhovuje se přímo zeptat:
      >>27.100-15.000*3,3%,

Vůbec se netrapte, když si zadáte do vyhledávače tuto problematiku, vyjede Vám to mnoho odkazů a příkladů, tak si svůj požadavek vyřešíte.Do roka se budete orientovat, já před 15 lety, když jsem nastupovala z jiného oboru jsem byla ve stejné situaci. A PAMATUJTE SI, ŽE NIKDO NEVÍ VŠECHNO A NIKDO UČENÝ Z NEBE NESPADL. NENECHTE SE ZNECHUTIT RŮZNÝMI CHYTROLÍNY. Zrdaví Eva

• 10. 8. 2009 10:07

ivett (neregistrovaný) 90.176.39.---

Slečno Vendulo, max. vás chápu!
      Je opravdu dost podmínek, které se musí sledovat a kdy je možné slevu uplatnit:
      - sleva na pojistném se uplatňuje u zaměstnanců s příjmem do 1,15násobku průměrné mzdy. V roce 2009 je tento násobek průměrné mzdy 27100,--. Což znamená, že zaměstnanec, který má vyměřovací základ do 27100,-- spadá do této slevy.
      Proto počítáte:
      27100 - 15000 = 12100 (z této částky vypočítáte 3,3%) = 399,30 = zaokrouhluje se nahoru. Sleva =400,--!

Sleva však nesmí být vyšší než 25% z vyměřovacího základu zaměstnance. Což znamená, že kdyby měl zaměstnanec vym. základ např. 2000,-- (např. byl by většinu měsíce na nemocenské), tak by to vypadalo takto:
      27100 - 2000 = 25100 *0,033 = sleva 839,--. Ale jelikož 25% z 2000 = je jen 500,--, tak by sleva mohla být max. 500,--!

Další podmínky přiznání slevy: zaměstnanec musí být účasten nemocenského pojištění, zaměstnanec musel být v daném měsíci celý měsíc zaměstnán, pracovní vztah trval déle než 3 kal. měsíce, a zaměstnání není malého rozsahu.

Hodně štěstí a trpělivosti

• 10. 8. 2009 8:27

J (neregistrovaný) 213.192.2.---

obávám se , že pokud vám nevyhovují předchozí dikuse tady a případné odkazy na další stránky, kde jsou popsány jednotlivé případy, nezbude vám asi nic jiného, než absolvovat nějaká školení, které se ke slevám v poslední době v hojném počtu pořádají, tady se většinou odpovídá na konkrétní dotazy

• 10. 8. 2009 21:26

beta (neregistrovaný) 90.180.142.---

Milá Vendulko a ostatní, i kdybyste mi napsala - drahá paní Beto 100+ vůbec mne to neurazí, jen se pousměji, vážně ...., ani se necítím být za nějakého chytrolína a kdo navštěvuje tyto stránky a občas mou odpověď zachytí, ví, že i já se stále učím a zajisté nechytračím, protože při této práci nelze si být, alespoň já si nemůžu být nikdy jista, že toto je právě tak a tak a tak to bude a v mé odpovědi nenacházím nic zlého, protože jsem se vám snažila poradit nejdříve se pokusit prokousat touto problematikou a to neznamená říci rovnou, že tomu nerozumím, ale alespoň se pokusit a snahu jsem nezaznamenala ..., když napíšete mzdová se na mě vykašlala, tím chcete politovat, ale proč, vy jste jednou mzdová, a pokud jste tuto práci přijala, tak se vším všudy, tzn. že se budete i sama vzdělávat, že nebudete spoléhat jen na ostatní ..., vy jdete rovnou na věc a věřte, že ani rady zkušených kolegyň, které vám rovnou poradí, se vám nemusí "vyplatit", protože v jedné odpovědi nelze obsáhnout širokou škálu podmínek a vychytávek, které slevy obsahují, víte...? Je mi líto, že jste tak prudce odsoudila mou snahu o odpověď, ale chápu vaše mládí 19+ :)) stejně vám přeji mnoho štěstí a zkuste si znovu přečíst mou odpověď a uvidíte, že se v žádném případě nesnažím být tím chytrolínem, paní J. mou odpověď pochopila, ale tato kolegyně je jedna z těch, která ví, o čem mluvím. Zkuste to prosím ještě jednou, práce mzdové není lehká a nelze spoléhat na odpověď jednu, dvě, skutečně je to práce o soustavném vzdělávání, paní J. na to kápla, zkuste seminář, i když chápu, že mnohý z-el na to nemá finance, ale potom jsou k dispozici právě ony časopisy, i zde jsem nabízela zaslání okopírovaných materiálů a nejen já ..., jen nemít hned ohníčky před očima :) vše dobré, přeji štěstí.

• 23. 8. 2009 20:04

JiřkaB (neregistrovaný) 82.100.13.---

Dobrý večer, dočetla jsem se, že nabízíte materiály k uplatňování slev na pojistmém a chtěla bych Vás poprosit o zaslání těchto podkladů. Tedy jestli je to ještě možné. Poštovné samozřejmě uhradím! Děkuji Jiřka

• 24. 8. 2009 8:56

beta (neregistrovaný) 82.142.65.---

Dobrý den, jiná kolegyně nabízela zaslání, já jsem se jen připojila, musím říci, že je to ale náročné, proto jsem poprosila mzdové, aby si posílaly vzájemně,najdete na BC diskuzi právě i e-maily kolegyň, které se dají "vystopovat" a požádat je. Mezitím mám k dispozici novější materiál, můžete poslat e-mail, přepošlu vám a pak se můžete zapojit s přeposláním dalším, pokud budou mít zájem ... a vy chuť. Ale upozorňuji, že to jsou články z odborných časopisů, které se dají běžně objednat, jen člověk musí vědět právě jaké a v jakém čísle, ale protože čas kvapí, ráda vám to zašlu, zdravím.

• 24. 8. 2009 14:43

Jiřka B (neregistrovaný) 82.100.13.---

Nějaké materiály už jsem si také opatřila, ale říkám si, že čím víc toho člověk má tím líp. Moje adresa: blahova.jirina@seznam.cz
      Jste moc hodná, děkuji předem

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).