Hlavní navigace

Řádek 48 v DPH

  • (neregistrovaný) 217.195.163.---

    11. 8. 2009 16:03

    Hrozní nějaké penále, pokud neuvedeme na řádku 48 pořízení majetku? Do minulého týdne nám vůbec program nic takového neumožňoval a do samotného přiznání k DPH nešlo zasáhnout. Nevím, jak vy, ale my kolikrát až po x měsících přeúčtováváme určité služby k majetku zpětně (stavíme nějaké budovy), takže mi to přijde zbytečná práce navíc. :/

    Lucie

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 12. 8. 2009 6:26

      annonym (neregistrovaný) 85.132.219.---

      Re: řádek 48 v DPH
      Na ř. 48 se uvádí hodnota majetku vymezeného v § 78 odst. 2. T.j., uvedete údaj o základu daně a dani na vstupu u pořízeného majetku (DHM odepisovaný), ze kterého je uplatňován nebo byl uplatněn odpočet daně na vstupu.
      Na tento řádek tedy uvádíte vstupní cenu DHM + DPH, u kterého jste uplatnili odpočet daně na vstupu. Uvedeno na ř. 48 by mělo být při zařazení DHM do používání nebo při jeho dokončení.

    • 12. 8. 2009 6:38

      Ivanka (neregistrovaný) 90.179.213.---

      Re: řádek 48 v DPH
      Prosím, nemovitost jsme koupili od FO, takže DPH žádné. Nemusím tedy uvádět hodnotu majetku nikde?

    • 12. 8. 2009 12:15

      annonym (neregistrovaný) 85.132.219.---

      Re: řádek 48 v DPH
      Ne. Na ř. 48 se uvádí pouze ta plnění, u kterých byla uplatněna DPH.

    • 12. 8. 2009 21:20

      M.M (neregistrovaný) 88.103.196.---

      Re: řádek 48 v DPH
      *****
      Povedlo se mi řádek 48 nevyplnit, když jsme kupovali čtyřkolku. K DP jsem přikládala fakturu od nákupu, abych FÚ nedráždila nevysvětlenou nižší daní než obvykle (platím každé čtvrtletí nemalé částky) a bylo ticho po pěšině. Takže to na utržení hlavy asi nebude. Čímž samozřejmě neříkám, že se řádek 48 nemusí vyplňovat:))

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).