Hlavní navigace

Poskytnutá služba Sk - moc prosím

  • (neregistrovaný) 85.70.124.---

    12. 8. 2009 13:03

    Slovenský zákazník si dodal olej. Naše firmu mu ho stočila do našich láhví. Za toto plnění mu vystavíme fakturu. Zkompletované zboží si zákazník odveze na Slovensko. Můžeme v tomto pžípadě použít osvobození od DPH? Moc děkuji za rady.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 12. 8. 2009 19:44

      ucetni007

      Re: Poskytnutá služba Sk - moc prosím
      Podle mého názoru bude místo plnění v tomto případě určeno § 9 ZDPH - a to v tuzemsku, fakture bude s DPH. Stočení oleje do lahví totiž nelze považovat za práci na věci movité ve smyslu § 10/4 a následně pak využít § 10/5 ZDPH pro osvobození.
      Práce movitých představují značný objem poskytovaných služeb jako např. opravy, úpravy, zušlechtění, seřizování, servisní práce apod.. Tyto služby lze charakterizovat tak, že jejich poskytnutím dochází k vnější změně věci movité, např. změně tvaru, vzhledu, barvy, povrchové úpravě nebo dochází k vnitřní změně, např. k opravě výměnou vadné součástky za bezvadnou apod.. Samotným stočím oleje do lahví však k žádné změně oleje nedochází, pouze dostane obal. Z tohot důvodu si myslím, že správce daně neuzná důvody pro osvobození a Vám se to nepovede obhájit...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).