Hlavní navigace

Řádek 48 v přiznání DPH

  • (neregistrovaný)

    12. 8. 2009 16:08

    Dobrý den, potřebovala bych poradit. Firma pořídila auto s odpočtem DPH, toto pořízení auta jsme uvedli na řádek 48. Dnes volala správkyně z FÚ, že to je špatně, že se pořízení hrmotného majetku pro účely podnikání na tento řádek neuvádí (uvádí se prý jen majetek, který jsme pořídili soukromě a např. po dvou letech vložili do podnikání - viz prý odkaz na §78).Pročítala jsem všechny diskuse tady, ale nemám z nich jasno. Domnívám se, že postup FÚ není správný, ale najdu někde nějaký srozumitelný výklad? Poradíte mi?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 12. 8. 2009 16:34

      LD (neregistrovaný)

      Re: Řádek 48 v přiznání DPH
      Zrovna dneska jsem tu tento řádek řešila a všemi mi bylo odpovězeno, že tam patří všechen DHM, DNM, u kterého jsme uplatňovali DPH. Tak teď jste mě tedy zmátla...

    • 12. 8. 2009 17:02

      Hanah (neregistrovaný)

      Re: Řádek 48 v přiznání DPH
      Také jsme koupili auto s odpočtem DPH a FÚ chlěl do řádku 48
      zapsat.

    • 12. 8. 2009 18:36

      Hanka1 (neregistrovaný)

      Re: Řádek 48 v přiznání DPH
      Já právě nevím, co dělat, protože si myslím, že podané přiznání jsme měli správně, ale paní z FÚ nás vyzvala k opravě. Nechce se mi opravovat, pokud nejsem přesvědčená o správnosti. Proto jsem prosila o nějaký srozumitelný výklad, nebo radu, jak dál postupovat.

    • 13. 8. 2009 6:57

      Evča (neregistrovaný)

      Re: Řádek 48 v přiznání DPH
      Pokud si přečtete §72 odst.2 ma který se v přiznání k DPH odvolávají, tak je uvedeno že sem patří DHM odpisovaný DNHM tj.na d 60 tis. a pozemky. Takže jste to měla dobře a paní z FÚ nezná zákony

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).