Hlavní navigace

Zrušení knihy jízd - plátci DPH

• (neregistrovaný) 90.179.132.---

13. 8. 2009 6:42

Dobrý den, ke zrušení knihy jízd jsem našla toto povídání:

Plátci DPH si nepolepší
    Skupinou, které novela nic nepřinese, jsou plátci DPH, kteří z nakoupených pohonných hmot uplatňují plný nárok na odpočet daně. Ti musí být schopní případné finanční kontrole prokázat, že automobil slouží výhradně k podnikání. A tuto skutečnost musí prokázat přesnou evidencí typickou pro knihu jízd.

Znamená to tedy, že pokud vedu DE a jsem čtvrtletní plátce DPH, MUSÍM knihu jízd vést dále??? I když bych přestal evidovat nákupy pohonných hmot? Mám v podnikání 1 auto.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 8. 2009 7:00

Ija (neregistrovaný) 193.86.121.---

Re: zrušení knihy jízd - plátci DPH
      No, knihu jízd vést NEMUSÍTE. Ale to jste nemusel nikdy.
      Jen musíte mít prokazatelnou evidenci. A v případě vozidla je nejlepší právě ta kniha jízd. zatím nikdo nic lepšího nevymyslel.
      Je to jako když si plátce DPH uplatňuje výdaje procentem. Výdaje evidovat nemusí ale musí si vést evidenci pro daňové účely.

• 13. 8. 2009 7:23

ja (neregistrovaný) 90.179.132.---

Jsem z toho nějak zmatený, prosím Vás, chápu to tedy správně? Takže knihu jízd bych vést měl, ale nemusím si evidovat nákupy pohonných hmot a můžu si uplatňovat těch 5000 Kč měsíčně???

• 13. 8. 2009 7:30

Ija (neregistrovaný) 193.86.121.---

Pro daň z příjmů ano.

U DPH se můžete rozhodnout. Buď si ho nebudete u nakoupených PHM uplatňovat
      Nebo si ho budtee uplatňovat, ale to si budetemuset vést evidenci = kniha jízd.

• 13. 8. 2009 8:06

ja (neregistrovaný) 90.179.132.---

Děkuji.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).