Hlavní navigace

Stravenky a dodanění

  • (neregistrovaný) 90.178.76.---

    13. 8. 2009 16:26

    Dobrý den, prosím ještě jednou, nevíte někdo jak je to se stravenkami, zaměstnanci dostávali v r. 2008 stravenky v hodnotě 90,-Kč nic si neplatili do daň. nákladadů jsem dala 48,30 (podle stravného v r. 2008) měla bych jim zdanit rozdíl? Pokud ano, tak by to asi mělo podléhat SP a ZP je to tak...? Předem děkuji za odpovědi, nikde jsem nenašla v par. 6 omezení výše stravenek, ale auditor mi tvrdí, že bych jim tu nezdanitelnou část měla dodanit....

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 8. 2009 16:51

      I. (neregistrovaný) 77.236.196.---

      Re: stravenky a dodanění
      Myslím, že se nic se dodaňovat nebude, tedy ani SP+ZP:
      zák.o daních z příjmů §6 odst.9 písm.b:
      "(9) Od daně jsou, kromě příjmů uvedených v §4, dále osvobozeny
      b) hodnota stravování poskytovaného jako nepeněžní plnění zaměstnavatelem zaměstnancům ke spotřebě na pracovišti nebo v rámci závodního stravování zajišťovaného prostřednictvím jiných subjektů,"

      Vykládám si to tak, že stravenky jsou přece na stravování a je to nepeněžní plnění.

    • 13. 8. 2009 16:58

      petraz (neregistrovaný) 90.178.76.---

      Re: stravenky a dodanění
      ano, také jsem si to tak vyložila, bohužel pan auditor je jiného názoru.......děkuji za odpověď

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).