Hlavní navigace

Neplacené volno odvod ZP daňový nebo ned

  • (neregistrovaný)

    13. 8. 2009 17:12

    Prosím o radu zaměstnanci bylo poskytnuto neplacené volno s dohodou, že zaměstnavatel uhradí za zaměstnance celkový odvod zdravotního pojištění. Je náklad na odvod pojištění daňový nebo nedaňový? Děkuji za odpověď

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 8. 2009 21:23

      Jiřka1 (neregistrovaný)

      Re: Neplacené volno odvod ZP daňový nebo
      Já myslím, že ta 1/3, kterou má hradit zaměstnanec, nemůže být daňově, protože zákon nepřipouští tu možnost, že by to zaměstnavatel mohl za zaměstnance hradit.

    • 13. 8. 2009 21:48

      J (neregistrovaný)

      Re: Neplacené volno odvod ZP daňový nebo
      Já si myslím, že daňově ano, v zákoně o veřejném zdravotním pojištění je toto:
      Písemnou smlouvou mezi zaměstnancem a zaměstnavatelem může se zaměstnanec zavázat zaplatit zaměstnavateli zcela nebo zčásti částku odpovídající pojistnému, které za zaměstnance má zaměstnavatel povinnost hradit v době, kdy zaměstnanci poskytl pracovní volno bez náhrady příjmu. Při neomluvené nepřítomnosti zaměstnance v práci je zaměstnanec povinen zaplatit zaměstnavateli částku odpovídající pojistnému, které zaměstnavatel za zaměstnance za tuto dobu uhradil.
      Čili může, ale nemusí se zavázat,když se nezaváže platí zaměstnavatel.

    • 13. 8. 2009 22:17

      Jiřka1 (neregistrovaný)

      Re: Neplacené volno odvod ZP daňový nebo
      Jenže zaměstnavatel má povinnost hradit jen 2/3. Zákon říká, že 2/3 při neplaceném volnu hradí zaměstnavatel a 1/3 zaměstnanec a je možné, aby se zaměstnanec zavázal, že zaplatí i ty 2/3. Není dána možnost dohodnout se, že zaměstnavatel zaplatí za zaměstnance jeho 1/3.

    • 13. 8. 2009 22:29

      J (neregistrovaný)

      Re: Neplacené volno odvod ZP daňový nebo
      jo jasně, já to pochopila blbě,měla jsem na mysli placení celého Zp zaměstnancem, dík za opravu

    • 19. 8. 2009 12:23

      JanaII (neregistrovaný)

      Re: Neplacené volno odvod ZP daňový nebo
      Děkuji Vám všem za odpovědi

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).