Hlavní navigace

Ještě jednou úvazek

  • (neregistrovaný) 217.66.173.---

    14. 8. 2009 10:11

    >>>>Dobrý den všem
    >>>>
    >>>>musí být v pracovní smlouvě obsažena info o jaký
    >>>>úvazek se jedná, když všichni zamě-nci mají 8 hod?
    >>>>
    >>>>Jestliže ano, jaký paragraf se na to vztahuje?
    >>>>
    >>>>Děkuji za info
    >>>
    >>>§37, odst. 1, písm. e) ZP
    >
    >Jaký může být za to postih, když se to udelá zpětně?
    >
    >Díky

    V pracovní smlouvě nemusí být - není to povinnou náležitostí smlouvy (viz § 34). Pokud tam není smluvený kratší úvazek, tak se jedná o plný. § 37 říká, že zaměstnavatel vydá informaci o týdenní pracovní době a jejím rozvržení - to je jen povinná informace, ne smluvený údaj. Tyto informace (dle § 37) má vydat do měsíce. Tak je sepište.


    Stačilo by to dopsat do interního řádu? Typ úvazku, časové rozmezí, poččt hod./týdně, ti co nemají zkrácený úvazek, tak ve smlouvě to nemají napsaný, takže by to bylo v nějakém interním řádu.

    Děkuji za info

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).