Hlavní navigace

Stravenky a daně

• (neregistrovaný) 80.188.79.---

16. 8. 2009 14:25

Potřebovala bych poradit, jak fungují stravenky v podnikání obor - pohostinství. Jsem úplný začátečník, nevím, jak účtovat stravenky, když mi zákaznici budou stravenkami platit. Jsem plátce DPH. Prosím moc o radu. Díky

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 17. 8. 2009 17:23

anitram (neregistrovaný) 90.182.61.---

Re: Stravenky a daně
      Stravenky dejme tomu, jednou měsíčně zašlete firmě, které patří a ta vám vystaví dobropis, kde budou účtovat vrácené ceniny a službu. Příklad -50000,- vrácené ceniny, služba 600,-, současně vám pošle 49400,- Kč na váš účet.

• 17. 8. 2009 17:53

Květa Kubíková (neregistrovaný) 80.188.79.---

Re: Stravenky a daně
      Děkuji moc za odpověď, ještě jestli mohu poprosit o podrobnější popis jednotlivých transakcí. Uvedu příklad: vydám oběd v hodnotě 89,- ten zaúčtuji do pokladny jako příjem a jako zdanitelné plnění v celé výši kvůli DPH. Přijmu ve stravenkách 50,- takže to z pokladny odečtu jako ceninu,aby mi souhlasila pokladna? A pak jednou za měsíc zašlu stravenky firně,které patří, oni my zašlou peníze po odečtu jejich provize a to pro mě bude už nezdanitelný příjem jak pro daň z příjmů i pro DPH. Vedu daňovou evidenci. Ještě jednou moc děkuji a omlouvám se.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).